Disney Plus Polska a cena, rejestracja i oferta – jak oglądać Disney+?

Disney Plus Polska to kolejna platforma streamingowa dostępna dla polskiego odbiorcy. Startując na naszym rynku dołączyła tym samym do takich platform jak Netlix, HBO Max, Apple TV+, Canal+ Online czy Viaplay. Konkurencja jest zatem ogromna.

 • Czy Disney Polska dorównuje obecnym u nas już wcześniej ofertom?
 • Ile kosztuje subskrypcja Disney+? 
 • Kiedy Disney+ będzie w Polsce?
 • Jaka jest cena?

Na te oraz inne pytania, które możesz mieć odpowiem w tym wpisie. Serdecznie zapraszam do przeczytania.

Postanowiłem bardzo szczegółowo przyjrzeć się temu, co oferuje Disney+ w Polsce. Zrobiłem to po to, by po przeczytaniu mojego artykułu czytelnik był przygotowany na podjęcie decyzji o ewentualnej subskrypcji. Dla wielu może to oznaczać np. konieczność rezygnacji z innej platformy, by nie ponosić zbyt dużych kosztów. Jak zatem wygląda cena, rejestracja i oferta?disney plus vod

Kiedy w Polsce będzie Disney+?

Początkowo planowano start platformy na koniec 2021 roku. Została jednak oddana do użytku 14 czerwca 2022. Oczekiwanie wymagało zatem wiele cierpliwości, jednak opłaciło się i możemy już teraz dołączyć do grona około 140 milionów odbiorców na całym świecie. Czy warto? Co oferuje Disney+?

Disney+ VOD

Disney Plus Polska oferuje dostęp do około 1000 seriali i 800 filmów. Liczby mogą imponować, ale co się pod nimi kryje? Produkcje, jakie oferuje Disney+ to zarówno nowości, czyli filmy i seriale z ostatnich lat, jak i klasyczne produkcje nawet z lat ’50 czy ’60. Platforma skupiła się na serialach i filmach oryginalnych, jednak część zasobów pochodzi także od innych wytwórni.

Produkcje oryginalne to takie, które zostały wyprodukowane przez wytwórnię należącą do platformy. Mogą do nich należeć także seriale i filmy stworzone na zlecenie Disney+ przez studia zewnętrzne, w wielu krajach. Są one często kręcone przy wsparciu finansowym od zleceniodawcy.

Disney+ to platforma VOD. Oznacza to, że możemy oglądać na niej filmy i seriale na żądanie. Nie nadaje zatem audycji tak, jak telewizja. Wszystko, co oglądamy możemy wybrać z bogatego katalogu. Dostępne są zwiastuny, opisy produkcji oraz oceny wystawione przez wcześniejszych widzów.

VOD to skrót od Video On Demand, czyli Wideo na żądanie. Sami decydujemy o czasie (a nawet miejscu) oglądania wybranych audycji.

Ile kosztuje Disney+?

Disney+ nie jest za darmo. Subskrypcja jest płatna, jednak cena jest konkurencyjna. Ile zatem kosztuje miesiąc Disney Plus? Czy są dostępne opcje zakupu pakietu na dłuższy czas? Z Platformy skorzystamy w dwóch pakietach:

 • Miesięcznym, który kosztuje 28,99 zł
 • Rocznym w cenie 289,90 zł
Łatwo policzyć, że roczna subskrypcja Disney+ kosztuje tyle, co dziesięć miesięcznych, jeśli zdecydujemy się je odświeżać co kolejne 30 dni. Wybierając zatem opłatę za rok z góry oszczędzimy dwumiesięczny koszt, czyli 57,98 zł.ile kosztuje disney plus

Czy warto od razu decydować się na rok opłaty z góry? Chętnym na zapoznanie się z Disney+ doradzam raczej skorzystanie początkowo z miesięcznej subskrypcji tak, by przekonać się o własnych odczuciach. Wydaje mi się to najrozsądniejszym rozwiązaniem. Za jedyne 28,99 zł otrzymasz cały miesiąc na testowanie nowej platformy, dokładne zapoznanie się z biblioteką filmów i seriali. Po tym czasie możesz podjąć ewentualną decyzję o zakupie pakietu na rok, by oszczędzić prawie 60 zł.

Disney+ i cena na tle innych platform

Jak wygląda koszt Disney+ na tle konkurencji? Specjalnie dla Ciebie zebrałem informacje o kosztach innych, popularnych platform wraz z porównaniem do Disney Plus.

Oto one:

 • Netflix oferuje pakiety w cenie od 29 do 60 zł miesięcznie, jednak w najtańszych nie skorzystamy z najwyższej jakości obrazu
 • HBO Max kosztuje 29,99 zł miesięcznie lub 234,99 zł w przypadku opłaty za rok z góry
 • Apple TV+ to opłata 24,99 zł za miesiąc, możliwe skorzystanie z 7-dniowego okresu próbnego lub 3-miesięcznego w przypadku zakupu urządzenia Apple
 • Amazon Prime kosztuje 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł za rok
 • Canal+ Online wiąże się z opłatą w wysokości 45 zł miesięcznie lub 198 zł na pół roku
 • Viaplay kosztuje 34 zł za miesiąc
Wygląda więc na to, że prócz Amazon Prime, które niedawno obniżyło cenę za miesięczny pakiet aż 3-krotnie próżno szukać tańszej oferty od Disney+. Ceny w pozostałych platformach są porównywalne. Musi zatem zadecydować jakość usług, czyli zawartość biblioteki! Zapraszam do dalszej lektury, by ja poznać.

Co jest na Disney Plus?

Choć pierwsze skojarzenie z Disneyem może wiązać się z bajkami dla dzieci i produkcjami dla młodzieży, to serwis na pewno zaskakuje swoją bogata ofertą. Jest ona skierowana do całej rodziny. Oznacza to, że zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi oraz dorośli oczekujący poważnych filmów znajdą tu coś dla siebie. Disney+ oferuje bardzo duży wybór. Przedstawiając go szczegółowo zacząć warto od filmów Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television.

Do najbardziej znanych, wręcz legendarnych filmów Disneya należą tak legendarne jak Pocahontas czy Król Lew.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że platforma Disney+ z racji posiadania praw do nadawania ma w swojej bibliotece szalenie popularne filmy Pixara, a także te obejmujące uniwersum Marvela czy Gwiezdnych Wojen. Są wśród nich najbardziej kasowe filmy oraz takie, których kontynuacje wyczekiwane są przez fanów na całym świecie i osiągają rekordowe zyski ze sprzedaży biletów.

By ułatwić swoim widzom poruszanie się po licznych propozycjach platforma podzieliła swoją ofertę na strefy tematyczne, w tym:

 • Star Wars
 • National Geographic
 • Pixar
 • Marvel
 • Disney
 • Star
Wyobraź sobie, że będąc fanem produkcji Marvela klikasz tę opcję i masz do wyboru mnóstwo pełnometrażowych filmów w najwyższej jakości. Są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Możesz je oglądać kiedy chcesz, a także gdzie tylko jest Ci wygodnie. To jednak nie wszystko. Disney+ pozwala także na oglądanie seriali z tego uniwersum, między innymi: Wandavision, Falcon i Ziomowy Żołnierz, Loki, Agent Carter, She Hulk, Hawkeye, Ms. Marvel czy Moon Knight oraz Secret Invasion. Jednym z najbardziej wyczekiwanych był Obi-Wan Kenobi, który jest dostępny dla widzów już od startu platformy w Polsce.

Z bardziej klasycznych produkcji na pewno zainteresują Cię: Z Archiwum X, Modern Family, Homeland, The Walking Dead, Simpsonowie czy Family Guy. Może jednak chcesz zapoznać się z bardziej dokładna listą proponowanych filmów z wymienionych przeze mnie wyżej kategorii? Zatem oto one, wybrałem jedynie te, które moim zdaniem są najciekawsze:

 • Disney: Kraina Lodu, Lilo i Stitch, Vaiana: Skarb oceanu, Muppety, Zaplątani, Zwierzogród, Mulan, Niedźwiedzica polarna, Hannah Montana, Brygada RR, Mała syrenka, Wyprawa do dżungli, Samoloty
 • Pixar: Auta, Coco, Iniemamocni, Gdzie jest Dory, Gdzie jest Nemo, Dawno temu w trawie, Toy Story, Merida Waleczna, Ratatuj, W głowie się nie mieści, Uniwersytet potworny
 • Gwiezdne Wojny: wszystkie części z produkcji pierwotnych, a także wszystkie kolejne, w tym: Ostatni Jedi, Skywalker: Odrodzenie, Mandalorian czy Wizje
 • Marvel: Avengers, Ant Man, Deadpool, Iron Man, Kapitan Ameryka, Strażnicy Galaktyki, Doctor Strange
 • Star: to między innymi seriale American Horror Story, Buffy Postrach Wampirów, Futurama, The Walking Dead, Z Archiwum X, Simpsonowie, a także filmy: Armageddon, Avatar, Głębia Strachu czy Jojo Rabbit
 • National Geographic: Europa z powietrza, Custeau: człowiek legenda, seria Geniusz, Katastrofy w przestworzach, Witamy na Ziemi, Na ratunek, Oko w oko z rekinem
Warto pamiętać, że filmy, które miały swoje kontynuacje (np. Iniemamocni, Auta czy Toy Story dostępne są na platformie we wszystkich częściach.

Zwróć proszę uwagę na fakt, że podane tytuły to tylko wybrane pozycje z pełnej oferty Disney+. Dają one jednak pogląd na to, co oferuje platforma i w czym można wybierać. Warto zatem indywidualnie wyrobić sobie opinię. Zaproponowałem wcześniej skorzystanie z miesięcznej subskrypcji na początek – i to wydaje się najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie ma możliwości skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego.

Jak oglądać Disney Plus w Polsce?

Platforma udostępniła możliwość skorzystania ze swoich zasobów na wiele różnych sposobów.

Oto one:

 • Na telewizorze, w tym: Android TV, Amazon Fire TV, Apple TV, Hisense, Chromecast oraz w systemach Smart firm LG, Samsung i Panasonic
 • Na komputerze z Windows, Mac OS oraz Chrome OS
 • Na konsoli: PS4, PS5, Xbox serii One, X oraz S
 • Na telefonie lub tablecie: z Androidem, iOS lub tablecie Amazon Fire

Na komputerze skorzystamy z biblioteki Disney+ poprzez przeglądarkę. Praktycznie wszystkie pozostałe urządzenia mają stworzone aplikacje, które pozwalają na obsługę wszystkich tytułów z platformy w sposób wygodny i niezawodny. Zdecydowanie polecam apki – szczególnie użytkownikom Androida oraz iOS.jak oglądać w Polsce disney plus

Ciekawostką, choć już dość powszechną na tego typu platformach jest możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie. Disney+ zapewnia zatem wygodę dla całej rodziny. Obejrzysz swój ulubiony serial na komputerze nawet, jeśli pozostali domownicy w tym samym czasie włączyli swoje ulubione tytuły na trzech innych odtwarzaczach.

Pamiętaj, że oglądanie filmów i seriali w wysokiej jakości wiąże się z pobieraniem dużej ilości danych. Sprawdź zatem, czy Twoje łącze internetowe zapewnia wystarczająca przepustowość. Jeśli korzystasz z Internetu mobilnego, to na pewno zainteresuje Cię to co zużywa najwięcej Internetu. Zapraszam do przeczytania mojego wpisu.

Disney Junior i kontrola rodzicielska

Każdy rodzic chce zadbać o to, by jego pociechy mogły cieszyć się filmami i serialami bez obaw o to, że zobaczą tytuły nie przeznaczone dla nich. Każda produkcja dostępna na Disney Plus oznaczona jest tak, by stosując kontrolę rodzicielską rodzic mógł wyselekcjonować odpowiednie tytuły. Nie trzeba zatem zabezpieczać dostępu do poszczególnych filmów – wystarczy zdecydować jakie są dostępne dla naszych dzieci. Zabezpieczenie hasłem pomoże w ich ochronie przed niepowołanym dostępem.

Możliwe jest ustawienie aż 7 profili. Zatem wybierzesz najodpowiedniejsze ustawienia kontroli dla wielu osób, posiadając hasło dostępu do każdego z nich. W końcu możliwe jest, by pozwolić nieco starszym dzieciom czy młodzieży na dostęp do produkcji, które są łatwiejsze w odbiorze dla bardziej dojrzałych pociech.

Disney+ to oferta w najwyższej jakości

Na urządzeniach potrafiących obsłużyć najnowsze technologie możemy oglądać filmy i seriale w jakości UHD (czyli 4K). Skorzystamy także z Dolby Vision dla obrazu, a także Dolby Atmos dla dźwięku. Możliwe zatem, że warto zainteresować się parametrami telewizora pod tym względem, jeśli planujesz zakup. Jeśli tak, to być może zainteresuje Cię jeden z moich rankingów TV 55 cali?

Rejestracja w Disney+

Jak wygląda proces rejestracji, by moc oglądać wszystkie tytuły dostępne w bibliotece Disney Plus? Jest on bardzo prosty:

 • Wchodzimy na stronę disneyplus.com
 • Wybieramy subskrypcję miesięczną lub roczną
 • Klikamy zarejestruj się
 • Wpisujemy swój adres e-mail oraz tworzymy hasło. Pamiętaj, żeby podać adres poczty elektronicznej, do której masz dostęp
 • W tym momencie mamy ponownie możliwość zdecydowania czy chcemy opłacić miesiąc czy rok
 • Podajemy dane karty płatniczej
 • Klikamy Zapłać i zasubskrybuj

Gotowe! Od tej pory możesz już korzystać z pełnej oferty Disney+. Chcę jednak doradzić Ci przeczytanie treści warunków podawanych podczas rejestracji. Choć są one standardowe i podobne do tych dla innych platform, to warto je znać. Oczywiście tak duża i znana biblioteka filmów i seriali jak Disney+ nie stosuje niekorzystnych dla widza kruczków prawnych. Jednak w każdym wypadku zachęcam do zapoznania się z nimi przed ostatecznym podjęciem decyzji o płatności.co jest na disney plus

Disney+ – subskrypcja i anulowanie

Decydując się na korzystanie z platformy włączasz tzw. cykliczną subskrypcję, która jest automatycznie odnawiana:

 • W przypadku rocznej przechodzi na miesięczną po zakończeniu opłaconego okresu
 • W przypadku miesięcznej odnawiana jest co miesiąc od dnia zakupu
Zatem by z niej zrezygnować należy to zrobić przez Internet:
 • Wchodzimy na stronę disneyplus.com
 • Wybieramy swój Profil (musi być to profil zarządzający kontem, a nie stworzony min. dla dziecka, czyli profil z ograniczeniami)
 • Wchodzimy w Konto
 • Klikamy Anuluj subskrypcję
 • Potwierdzamy anulowanie
Jak widzisz proces jest bardzo prosty. Najwygodniej wykonasz go na komputerze – i w razie rezygnacji takie rozwiązanie polecam. Korzystanie z telefonu może nie pozwolić na zbyt dokładne prześledzenie i przeczytanie ewentualnych komunikatów od właściciela platformy.

Czy warto kupić Disney Plus?

Według mnie oferta Disney+ jest doskonała dla fanów Gwiezdych Wojen, Marvela czy produkcji Pixara oraz oryginalnych tytułów Disneya. Czy zainteresuje każdego? Nie jestem o tym przekonany. Choć przedstawiłem dokładnie ofertę, cennik oraz warunki korzystania z serwisu, to chcę także poznać Twoją opinię. Czy znajdujesz w Disney+ wszystko, co Cię interesuje? Zostaw proszę coś po sobie w komentarzu. Na pewno razem pomożemy osobom, które chcą podjąć decyzję ?

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *