Samsung Smart TV: ciekawe aplikacje do pobrania – moje TOP10

Czasy, w których telewizor służył tylko do odbierania programów z satelity i przeglądania telegazety – dawno minęły. Współczesne urządzenia charakteryzuje wysoki stopień multimedialności. Telewizor z systemem Samsung Smart TV stanowi prawdziwe centrum rozrywki, które można zaaranżować we własnym mieszkaniu.

Jakie możliwości posiada Samsung Smart TV? Aplikacje do pobrania, ciekawą funkcję personalizacji treści czy wygodną wyszukiwarkę.

Wybrałem 10 użytecznych aplikacji, które można zainstalować na wybranych telewizorach od południowokoreańskiego potentata.

Sprawdź, co tak naprawdę daje korzystanie z poszczególnych funkcjonalności nowoczesnych telewizorów.

Jak wgrać aplikacje do TV marki Samsung?

Zanim przejdę do wyróżnienia dziesięciu najlepszych aplikacji od Samsunga, przedstawię, w jaki sposób zainstalować poszczególne programy na posiadany sprzęt.

Konfiguracja urządzeń jest łatwa nawet dla osoby niezaznajomionej z nowoczesnymi technologiami – o ile wybraliśmy odpowiednie urządzenie, które rzeczywiście posiada oprogramowanie Smart TV. Należy uważać na przestarzałe sprzęty. Na rynku wciąż dostępne są telewizory pozbawione tej funkcjonalności.
 Jeśli jednak jesteśmy pewni swego, możemy przejść do intuicyjnego przystosowania multimedialnego systemu. 

Aplikacje na telewizor Samsung do prawidłowego działania wymagają wcześniejszej konfiguracji, która nie powinna zająć więcej, niż kilkanaście minut.

Jako użytkownicy nowego sprzętu od Samsunga mamy do dyspozycji dwie drogi konfiguracyjne:

  • za pomocą smartfona marki Samsung,
  • z użyciem pilota One Remote dołączonego do oryginalnego urządzenia.

Konfiguracja aplikacji Samsung Tizen za pomocą urządzenia mobilnego

Jeśli zdecydujemy się przejść przez ten proces przy użyciu smartfona, to będziemy zobligowani do pobrania aplikacji SmartThings na swoje urządzenie mobilne i zalogowanie się na swoje konto (lub rejestrację w systemie, jeśli jeszcze nie posiadamy aktywnego profilu).

jak wgrać aplikacje do tv samsung

Logujemy się na swoje konto w smartfonie, a telewizor sam otrzyma informacje o zainicjowaniu procesu dostosowywania. Warunkiem, aby tego typu automatyzacja przebiegła pomyślnie, jest dostęp do tej samej sieci Wi–Fi – oba sprzęty muszą być połączone do internetu z jednego źródła.

Personalizacja ustawień przy użyciu One Remote

Drugi sposób to personalizacja ustawień telewizora za pomocą pilota.

 Warunkiem pomyślnego przejścia przez cały proces jest stabilne połączenie z siecią Wi–Fi. Sama konfiguracja może odbyć się w trybie offline. Aby korzystać z wszystkich możliwości systemu Smart TV będziemy zobligowani do korzystania z sieci. 

Po zalogowaniu się na konto Samsung przez telewizor przechodzimy do opcji ustawienia, następnie wybieramy funkcję ogólne i menedżer systemu. Z dostępnych możliwości wybieramy konto Samsung. Oprogramowanie przekierowuje nas na panel aplikacji – wówczas zyskujemy możliwość dodania do Smart Huba proponowanych lub wybranych przez siebie programów.

Następnie możemy już pobierać fascynujące aplikacje na nasz telewizor.

10 polecanych aplikacji do pobrania na Samsung Smart TV: 

Aplikacja na Samsung TV
Rodzaj
1. Netflix
ogólnoświatowe VOD
2. HBO GO
ogólnoświatowe VOD
3. YouTube
rozrywka
4. Player.pl
VOD zawierające polskie programy
5. TVP VOD
VOD telewizji publicznej
6. Samsung TV Plus
autorska aplikacja Samsung
7. Spotify
muzyka
8. TED
wykłady
9. Rakuten TV
ogólnoświatowe VOD
10. Polsat Box Go
VOD - następca serwisu Ipla

1. Netflix

Lista najbardziej chodliwych Samsung Apps zaczyna się właśnie od wskazania na tę aplikację. Nie mogę się temu specjalnie dziwić: to właśnie na telewizorach można najefektywniej oglądać seriale i filmy w dobrej jakości. Chyba, że jesteśmy posiadaczami projektora ściennego – wówczas temat jest dyskusyjny.

W każdym razie Netflix to aplikacja, z której warto skorzystać, aby sprawdzić, jak duży potencjał multimedialny kryje się w urządzeniach marki Samsung.  Netflix stanowi niezwykle popularny serwis oferujący wideo na życzenie.  Za usługę abonamentową będziemy musieli zapłacić – w zależności, czy decydujemy się na korzystanie z serwisu samodzielnie, czy też posiadamy grupkę współsubskrybentów usługi.

2. HBO GO

HBO GO to aplikacja na urządzenia Samsung Smart TV umożliwiająca, podobnie jak Netflix, odtwarzanie VOD. Można stwierdzić, że jest to serwis konkurencyjny do wspomnianego powyżej – pozwala na odtwarzanie znakomitych i rozpoznawanych na całym świecie tytułów.

 Dużym plusem funkcjonowania HBO GO jest systematycznie aktualizowana biblioteka nowości.  Zaledwie w parę dni na platformie może pojawić się kilkanaście nowych pozycji, które przekazywane są do użytku płatnym subskrybentom.

3. YouTube

Znakomita platforma wideo YouTube to absolutny must-have dla każdego fana wciągających filmików. Nie można nie pobrać tej aplikacji na Samsung Smart TV – to absolutny klasyk, który pozwala na oglądanie setek tysięcy materiałów filmowych o różnorodnej tematyce.

youtube na samsung smart TV

YouTube kojarzy praktycznie każdy z nas, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych serwisów do hostowania wideo online.  Dla mnie to wybór oczywisty, także na telewizory Samsung. 

4. Player.pl

To polski serwis internetowy oferujący usługę video on demand. W ramach funkcjonowania Playera użytkownicy otrzymują możliwość oglądania niektórych programów telewizyjnych dostępnych w dedykowanych pakietach. Od lutego 2021 roku serwis dostępny jest wyłącznie w wersji płatnej.

Najtańsze pakiety umożliwiają oglądanie materiałów w stosunkowo niskiej cenie, ale mimo wszystko, przy symbolicznej obecności reklam (w najtańszych abonamentach).  Warto mieć to na względzie – można się zdziwić, dlaczego mimo wykupienia płatnej wersji abonamentowej wciąż, jako przerywniki, oglądamy materiały promocyjne partnerów. 

5. TVP VOD

Polska publiczna telewizja udostępnia swoją dedykowaną aplikację na urządzenia marki Samsung. W aplikacji znajdziemy ulubione filmy, kultowe seriale i wydarzenia kulturalne, ze spektaklami teatralnymi włącznie.

W ramach TVP VOP materiały można oglądać w formie darmowej –  z uwzględnieniem kilkuminutowych reklam , lub w wersji abonamentowej, wymagającej uiszczania regularnych płatności ze strony użytkownika.

6. Samsung TV Plus

To autorska aplikacja od Samsunga, który postanowił rozwijać swoje własne oprogramowanie streamingowe do powszechnego użytku. Jest to w pełni darmowy program, który – jak dotąd – nie wymaga skorzystania z modelu subskrypcyjnego.

To jedna z najbardziej innowacyjnych aplikacji na telewizory smart – jest obsługiwana przez firmę Samsung, która udostępnia program w, jak dotąd, kilkunastu krajach na całym świecie.  Niestety – mimo, że jest to jedna z najchętniej użytkowanych aplikacji w wielu europejskich państwach, póki co nie przewiduje się jej implementacji na polski rynek. 

7. Spotify

Samsung Smart TV jest zdominowany przez aplikacje, które są de facto programami należącymi do rozbudowanych sieci VOD. Wyjątkiem od tej reguły jest Spotify, czyli użyteczna aplikacja służąca do odtwarzania muzyki. To program, który posiada olbrzymią bazę utworów muzycznych.

spotify na tv samsung

 Użytkownik porusza się pomiędzy poszczególnymi piosenkami za pomocą wyszukiwarki i intuicyjnego interfejsu.  Na urządzeniach spod znaku Samsung można uzyskać dostęp do tych samych playlist, które zostały wcześniej utworzone na innych urządzeniach, np. Windows czy Android.

8. TED

Znakomite wykłady, fascynujące talk-show i multum rozrywki – to znaki rozpoznawalne TED,  czyli serwisu multimedialnego udostępniającego kilka tysięcy wykładów tematycznych , podchodzących od fascynujących mówców z całego świata. Od rozmówek dotyczących podróży, przez debaty psychologiczne, skończywszy na nowinkach technologicznych – tego typu treści możemy się spodziewać na aplikacji TED, która dostępna jest także na telewizory Samsung Smart TV.

9. Rakuten TV

Logo niniejszej firmy fani sportowi mogą kojarzyć z meczowymi koszulkami piłkarzy FC Barcelony. Rakuten TV to rozbudowany serwis VOD, który dostępny jest także dla użytkowników telewizorów Samsung.

To niezwykle rozbudowana i interesująca platforma, która jednak nie jest jeszcze specjalnie popularna na polskim rynku.  Aplikacja udostępnia zarówno bezpłatną wersję serwisu (z reklamami), jak i płatną funkcjonalność (z możliwością wykupienia poszczególnych treści).  To świetna propozycja dla osób, które cenią sobie zagraniczne produkcje.

10. Polsat Box Go

Następca niezwykle popularnej Ipli, która również była dostępna na urządzenia marki Samsung.

 Polsat Box Go to rozbudowany serwis multimedialny, który umożliwia oglądanie ponad 120 kanałów telewizyjnych.  Możliwe jest także wykupienie dostępu do VOD, w ramach którego użytkownicy uzyskują dostęp do wielu wydarzeń sportowych, filmów, seriali czy programów dla dzieci.

Jak zainstalować aplikację na Smart TV Samsung?

Instalacja aplikacji wymaga połączenia internetowego.

Upewnij się, czy połączenie z siecią Wi-Fi jest dobre – jeśli tak, czas pobierania poszczególnych programów nie będzie trwał zbyt długo.

Aby przejść do menu aplikacji, należy skorzystać z pilota dołączonego do telewizora.

  1. Klikamy na pilocie opcję HOME.
  2. Przechodzimy do funkcji APPS klikając środkowy przycisk.
  3. Wybieramy opcję SZUKAJ lub korzystamy z podpowiedzi.
  4. Wpisujemy nazwę aplikacji i zatwierdzamy wybór.
  5. Wybieramy baner INSTALUJ, a po zakończeniu procesu klikamy OTWÓRZ.
  6. Możemy także, opcjonalnie, skorzystać z funkcji DODAJ DO STRONY GŁÓWNEJ – wówczas ikona aplikacji znajdzie się w intuicyjnym menu.

To wszystko.

Jeśli proces pobierania aplikacji został przerwany, sprawdź swoje połączenie internetowe.

Pomóc może także zresetowanie urządzenia i ponowienie całego procesu.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *