Gdzie sprzedać uszkodzony telewizor i ile można dostać? Przegląd korzystnych rozwiązań

Prawie wszyscy korzystamy z telewizorów. Służą nam do oglądania telewizji, serwisów internetowych, a także gier. Dla większości z nas stały się nieodłącznym elementem wyposażenia mieszkania czy domu. Często mamy ich nawet kilka – w salonie, sypialni, a nawet kuchni. Co jednak zrobić, gdy TV ulegnie awarii i nie jest możliwa jego naprawa, bądź jest ona zbyt kosztowna? Gdzie sprzedać uszkodzony telewizor? Ile można dostać za stary TV? Zapraszam Cię do zapoznania się z przeglądem korzystnych rozwiązań, który dla Ciebie przygotowałem.

Poniżej znajdziesz rady odnośnie możliwości sprzedaży telewizora, z którego nie możesz już korzystać. Dowiesz się ile można dostać za stary telewizor oraz gdzie znajdziesz skup TV z uszkodzoną matrycą. Jestem przekonany, że moje wskazówki pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji. Zapraszam do lektury.

Uszkodzony telewizor i jego naprawa

uszkodzony telewizorWiększość niewielkich usterek da się usunąć. Optymalnie, jeśli trwa jeszcze okres gwarancyjny – wtedy naprawa będzie bezpłatna. Możemy liczyć nawet na wymianę urządzenia. Jeśli jednak awaria elektroniki jest poważna, jeśli mamy TV z uszkodzoną matrycą, a naprawa jest zbyt kosztowna – warto zastanowić się nad możliwością sprzedaży niedziałającego urządzenia. Jest to możliwe, choć należy spełnić pewne warunki. Wymienię je szczegółowo, by przygotować Cię na tę ewentualność.

Sklepy, w szczególności sieciowe oferują możliwość przedłużenia okresu gwarancji za dodatkową opłatą. To ciekawe rozwiązanie, które pozwala na nawet 5 lat bezpłatnego serwisu. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z niego, to warto przeliczyć, czy jest opłacalne – szczególnie dla tańszych telewizorów.

Czy telewizor z uszkodzoną matrycą można sprzedać?

Firmy specjalizujące się w kupowaniu uszkodzonych telewizorów przyjmą TV z uszkodzoną matrycą. Takie urządzenie jest też najdroższe w naprawie – koszt zakupu nowego ekranu może wynosić nawet do 90% wartości nowego sprzętu. Dlatego też w przypadku trwałego zniszczenia matrycy wygodnie będzie skorzystać z usług skupu.

Mozliwe, że uda znaleźć się zamiennik z innego używanego TV. Jednak dziś może to być niezwykle trudne. Wynika to z faktu szybkiego wprowadzania na rynek kolejnych modeli. Ich ekrany są niekompatybilne ze starszymi. Dlatego też dostępność części zamiennych jest ograniczona. Producenci przewidują raczej dość krótki czas istnienia kolejnych modeli na rynku. Decydują tu oczywiście kwestie sprzedażowe i marketingowe.

Gdzie sprzedać zepsuty telewizor?

Poniżej przedstawię zestawienie kilku firm, które proponują interesujące warunki odkupienia uszkodzonego telewizora. Działają one w wybranych regionach, lub na terenie całego kraju. Możliwe jest dostarczenie TV osobiście do wybranego punktu, lub wysyłka. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami możliwości sprzedaży telewizora.

Magserwis

Firma działa na terenie Trójmiasta. Skontaktować się z nią możemy poprzez e-mail lub formularz na stronie magserwis.pl/skup-tv/. Do wstępnej wyceny zepsutego telewizora konieczne będzie podanie następujących danych:

 • modelu TV – możemy wysłać zdjęcie tabliczki znamionowej
 • rodzaju usterki
 • posiadanych urządzeń typu pilot, podstawka czy innych akcesoriów
 • oczekiwanej kwoty odkupu

Magserwis zastrzega, że ostateczna wycena może być wykonana pod warunkiem wykonania oględzin przez pracownika firmy. Nie należy się temu dziwić – stan uszkodzonego TV do sprzedaży może być inny, niż wydaje się jego właścicielowi. Możliwe jest istnienie usterek, których wcześniej nie zauważyliśmy.

W Magserwis sprzedamy zepsuty telewizor, lecz maksymalnie ośmioletni oraz wyłącznie w technologii LED. Nie są skupowane plazmowe oraz LCD.

GCSystem

Na stronie skup-laptopow.com/skup-telewizorow/ znajdziemy szczegółowa ofertę firmy. Sprzedamy jej niedziałający, stary TV – lecz tylko LED i maksymalnie sześcioletni. Firma działa w poniższych, największych miastach:

 • Warszawie
 • Wrocławiu
 • Krakowie
 • Poznaniu
 • Gdańsku

a także w Łodzi, Katowicach, Częstochowie, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy oraz Suwałkach. Zatem w każdej z tych lokalizacji możemy liczyć na kontakt jej przedstawiciela i osobistą wycenę zepsutego telewizora. Jeśli jednak mieszkasz poza wymienionymi miastami, możesz skorzystać z innej formy kontaktu. Wyślij na adres email firmy zdjęcia telewizora i opis usterki. Po akceptacji wstępnej wyceny należy wysłać sprzęt na adres firmy (na swój koszt). Zostanie wtedy wyceniony ostatecznie. Jeśli cena będzie Ci odpowiadała, to wystarczy już tylko czekać na przelew ?

Przed wizytą w punkcie skupu należy przygotować dowód osobisty. TV może być odkupiony wyłącznie od osoby pełnoletniej. Należy także pamiętać, że nie zostanie przyjęty sprzęt z usuniętymi albo zmienionymi numerami fabrycznymi. To zabezpieczenie przez skupem urządzeń kradzionych – czyli paserstwem.

SERWIS-TV

Na terenie Wrocławia sprzedasz swój uszkodzony telewizor firmie Serwis-TV. Dotyczy to TV LED lub LCD nie starszych, niż 5 lat. Bezpłatna wycena zostanie wykonana od ręki w warsztacie, możesz zatem uzyskać gotówkę za zepsuty telewizor na miejscu, bez zbędnego oczekiwania. Zapoznałem się z opiniami o firmie dostępnymi w Internecie, by oszczędzić Twój czas.

Czego się dowiedziałem? Serwis-TV uchodzi za rzetelną i uczciwą organizację. Jestem więc przekonany, że sprzedając swój niedziałający telewizor otrzymasz za niego odpowiednią kwotę. Po szczegóły zajrzyj na stronę http://serwis-tv.com/recykling.html.

Platronek – Elektronika

Ciekawa ofertę posiada także firma skupująca uszkodzone telewizory w formie wysyłkowej. Na stronie https://skupimyto.pl/kategoria/telewizory możemy wybrać markę uszkodzonego telewizora do sprzedaży. Zostaniemy przekierowani na stronę z wybranymi modelami – tylko wykazane na stronie mogą zostać wycenione od razu.

Firma specjalizuje się w skupie tych modeli, do których ma części zamienne (głównie matryce), lub z których takich części potrzebuje.

Zobaczymy ceny maksymalne, jakie możemy uzyskać za poszczególne TV. Po wybraniu modelu należy zaznaczyć wybrane, zidentyfikowane usterki. Są wśród nich:

 • Brak obrazu (przy działającym dźwięku)
 • Resetowanie się telewizora bez ingerencji widza
 • Pulsująca dioda
 • Brak pamięci ustawień programów, obrazu czy dźwięku
 • Migający obraz
 • Brak pilota

Wybranie każdej z opcji obniża ostateczną cenę zakupu uszkodzonego telewizora. Możemy zamówić kuriera, który bezpłatnie odbierze od nas towar. Jeśli nie posiadamy kartonu, to zostanie on do nas dostarczony za 10 zł w czasie od 1 do 2 dni.

Po podaniu swoich danych wystarczy czekać na zgłoszenie się firmy kurierskiej. Ostateczna wycena zostanie oczywiście wykonana po odebraniu TV w Platronek. Jeśli jednak nie zostaną stwierdzone inne usterki od tych, które wskazaliśmy – wkrótce otrzymamy wskazaną przy wstępnej wycenie kwotę.

Możliwa jest także wycena indywidualna modelu, którego nie ma na liście. Należy jednak liczyć się z tym, że kwota, którą uzyskasz będzie niższa od tej od oferowanej za preferowane TV.

Rozważ sprzedaż starego telewizora przez Internet

telewizor z uszkodzona matrycaTo według mnie najciekawsze rozwiązanie – jednak wymaga zaangażowania większego, niż w przypadku oddania za określona kwotę do serwisu, przy wycenie przez specjalistę. Jeśli posiadasz wystarczająco dużo czasu, to chcę Cię zainteresować wystawieniem uszkodzonego telewizora na Allegro, OLX czy w innym serwisie z ogłoszeniami. O czym warto pamiętać?

Koniecznie pamiętaj o poniższych czynnościach:

 • Wykonanie szczegółowych zdjęć, z uwzględnieniem usterki – jeśli jest widoczna (np. pęknięta matryca)
 • Przygotowanie dokładnego opisu sprzętu z uwzględnieniem detali dotyczących uszkodzenia

Tak przygotowaną ofertę sprzedaży umieść na popularnym serwisie. Bardzo możliwe, że oferowany przez ciebie, stary, uszkodzony telewizor znajdzie nabywcę za całkiem niezłą cenę. Może być nim osoba prywatna, która posiada wymagane części zamienne. Może być to także serwis, który potrzebuje TV na części lub umie go naprawić na własny użytek, bez ponoszenia wysokich kosztów – i potem odsprzedać.

Gdzie wyrzucić stary, niedziałający telewizor? Tylko do elektrośmieci!

Jeśli sprzedaż telewizora jest dla Ciebie zbyt kłopotliwa lub nie masz czasu na czynności z tym związane pamiętaj, że nie można wyrzucać go na śmietnik. Utylizacja starego TV może być przeprowadzona wyłącznie przez wykwalifikowane osoby, gdyż znajdują się w nim elementy szkodliwe dla środowiska. W jednym z moich poprzednich wpisów dowiesz się wszystkiego na temat tego, gdzie oddać stary telewizor lub elektronikę. Jestem przekonany, że informacje te będą dla Ciebie przydatne.

Możliwe jest też oddanie za darmo niedziałającego sprzętu w wybranych z wymienionych przeze mnie skupów starych telewizorów. Zrobisz to bez problemu choćby w Serwis-TV.sprzedaż zepsutego TV

Ile można dostać za stary telewizor?

Jestem zwolennikiem naprawy starszych, uszkodzonych telewizorów, a także innego sprzętu elektronicznego. Jest to działanie proekologiczne, ale też zapewniające drugie życie wciąż jeszcze mogącym długo służyć, urządzeniom. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż swojego niedziałającego TV, to uzyskasz korzyści finansowe – nawet do kilkuset złotych. Części z twojego sprzętu mogą posłużyć do naprawy innych, niedziałających telewizorów.

Dzięki temu mniej będzie tworzonych odpadów, jednocześnie chętni będą mogli zakupić używany, naprawiony przez profesjonalistów sprzęt – uratowany dzięki częściom zamiennym. Zachęcam Cię zatem do tego rozwiązania, jeśli nadal zastanawiasz się gdzie sprzedać uszkodzony telewizor.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telewizja
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *