Klonowanie karty SIM w Plusie, Play, Orange i u innych operatorów – jak wyrobić duplikat krok po kroku?

Dotychczas kopię karty SIM wykonywaliśmy w przypadku zgubienia telefonu. Obecnie coraz częściej poszukujemy możliwości zduplikowania karty, która pozwoli nam na korzystanie z jednego numeru w kilku urządzeniach. Jeśli zastanawiasz się, jak w 2021 roku wygląda oferta największych polskich operatorów w zakresie klonowania SIM, to zapraszam do artykułu.

Na czym polega klonowanie karty SIM?

Klonowanie SIM to szeroki temat i obecnie obejmuje kilka rozwiązań:

 • Po pierwsze, klient może zlecić wydanie duplikatu karty SIM, który zastąpi stary egzemplarz.
 • Po drugie, o ile operator to przewidział, kupujący może poprosić o wydanie dodatkowej karty, która umożliwi mu korzystanie z usług na więcej niż jednym urządzeniu.
 • Po trzecie, jeśli klient posiada urządzenie wyposażone w technologię eSIM, może zrezygnować z fizycznego nośnika karty na rzecz wirtualnego odpowiednika i również korzystać z usług na kilku urządzeniach.

Standardowy duplikat SIM nie przyda się klientom, którzy chcą korzystać z jednego numeru na wielu urządzeniach mobilnych. Operatorzy, wydając nową kartę, blokują starą. W takim przypadku potrzebna jest specjalna oferta, w której przewidziano obsługę kilku urządzeń. Takie usługi posiadają obecnie T-Mobile i Orange.

klonowanie kart sim Obecnie coraz większą popularnością cieszą się też wirtualne karty SIM. Technologia eSIM (ang. embedded SIM) pojawia się w coraz większej liczbie urządzeń, a operatorzy komórkowi dołączają jej obsługę do swoich ofert. Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup nowego smartfona, warto sprawdzić, czy ma wbudowany moduł z kartą elektroniczną.

Technologia eSIM jak na razie uchodzi za innowację. Spotkamy ją głównie w nowych smartfonach Apple, Samsung i Motorola. Czy to oznacza, że za telefon z wirtualną kartą trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych? Nie. Już teraz w polskich marketach można kupić na przykład myPhone Now eSIM za mniej niż 600 zł. Można więc przewidywać, że wkrótce pojawi się więcej modeli w ciekawych cenach.

Kiedy warto pomyśleć o wykonaniu klona karty?

Nie masz pewności czy potrzebujesz klona karty SIM? To praktyczne rozwiązanie wielu powszechnych problemów abonentów.

Wykonanie kopii może być dobrym rozwiązaniem, gdy:

 • karta uległa uszkodzeniu,
 • zgubiliśmy telefon,
 • zostaliśmy okradzeni,
 • karta jest stara i nie obsługuje LTE,
 • potrzebujemy „plastiku” innego rozmiaru,
 • chcemy korzystać z jednej karty na kilku urządzeniach.

W dalszej części artykułu poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak sklonować kartę SIM u operatorów z wielkiej czwórki. Mam nadzieję, że zebrane przeze mnie informacje pomogą Ci w wyborze najlepszej oferty.

Klonowanie karty SIM krok po kroku

jak sklonować kartę sim? Jeszcze parę lat temu duplikat karty SIM wyrabiały przeważnie osoby, które zgubiły telefon. Mało kto myślał o korzystaniu z niej na kilku smartfonach. Teraz, gdy liczba urządzeń mobilnych wzrosła, trudno utrzymywać dodatkowe numery. Klienci szukają alternatyw, a operatorzy dostarczają im nowe możliwości.

Klonowanie karty SIM w Orange

Wykonanie standardowego duplikatu karty w Orange może się odbyć na dwa sposoby:

 1. Po pierwsze, możesz odwiedzić salon operatora i zlecić taką usługę.
 2. Po drugie możesz skorzystać z oferty Samodzielnej wymiany karty SIM.
 Zakup duplikatu przez punkt sprzedaży jest jedynym możliwym sposobem w przypadku utraty karty.  Jeśli dotychczasowy nośnik nie działa, albo został skradziony, klient musi zgłosić się do salonu osobiście. Przed wydaniem nowego egzemplarza, zostanie potwierdzona Twoja tożsamość.  Usługa Samodzielnej wymiany jest skierowana zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez klienta aktywnej starej karty. 

Jak skorzystać z oferty?

 • Dokonaj zakupu startera za maksymalnie 15 zł w najbliższym sklepie.
 • Ze starej karty wyślij SMS pod numer 80511 z jej kodem PUK.
 • Po otrzymaniu potwierdzenia, odeślij SMS z danymi nowej karty (numer telefonu lub numer SIM i kod PUK oddzielone spacją).
 • W ciągu 24h otrzymasz wiadomość o sukcesie operacji.
 • Włóż nową kartę do telefonu i ustal PIN.

kopiowanie kart sim

Koszt samodzielnej wymiany karty zależy od Twojej taryfy. Klienci abonentowi zapłacą 25 zł, a klienci ofert prepaid – 15 zł (w koszt wymiany jest wliczana cena startera). Tym sposobem, poniesiesz niższe koszty niż w salonie.

Na podobnych warunkach wykonasz duplikat w nju mobile. Jeśli nie chcesz kupować startera, chęć wymiany karty możesz zgłosić przez formularz, lub infolinię. Usługa kosztuje 25 zł.

 Abonenci Orange nie mają możliwości dokupienia dodatkowej fizycznej karty SIM. Pomarańczowy operator jest jednak pierwszym w Polsce, który umożliwił korzystanie z technologii eSIM. 

Klienci, którzy chcą dzielić wykupione pakiety pomiędzy kilka urządzeń, mają możliwość aktywowania oferty Ekstra karta eSIM. W jej ramach można uzyskać dostęp do aż 8 dodatkowych kart (4 – rozmowy + SMSy + Internet i 4 – tylko internet). Jak zatem włączyć usługę?

 • Zaloguj się do aplikacji Mój Orange.
 • W zakładce Pakiety i usługi wybierz kategorię Ekstra karta SIM i eSIM.
 • Wybierz kartę, którą chcesz włączyć i nadaj jej nazwę.
 • Włącz usługę i poczekaj na kod autoryzacyjny.
 • Pobierz wirtualną kartę eSIM na urządzenie, skanując kod QR z aplikacji Mój Orange.

Usługa Ekstra karta eSIM jest oferowana klientom indywidualnym i biznesowym, kosztuje miesięcznie 9 zł za każdy egzemplarz. Opłata aktywacyjna to 5 zł.

Bardziej korzystne warunki operator przygotował dla klientów Orange Flex. Za pierwszą dodatkową kartę SIM, lub eSIM nie jest pobierana żadna opłata.

Klonowanie karty SIM w Play

duplikaty karty sim

Dotychczas preferowanym sposobem wymiany karty SIM w Play była wizyta w punkcie sprzedaży.  W związku z pandemią operator zdecydował się na uruchomienie zdalnej wymiany także w przypadku kradzieży.  Co należy zrobić?

 • Zadzwoń na numer 790 500 500 i zleć wykonanie usługi.
 • Odbierz przesyłkę z kartą od kuriera.
 • Ponownie skontaktuj się z infolinią i potwierdź swoją tożsamość.

W Play klon karty SIM jest bezpłatny w przypadku kradzieży, zmiany umowy i problemów technicznych. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z opłatami. Koszt usługi jest uzależniony od wykupionej oferty. Przykładowo dla klientów Play na kartę wynosi 19,99 zł.

W tym momencie u fioletowego operatora nie istnieje możliwość dokupienia dodatkowych kart SIM do numeru głównego. A co z eSIM? Play już w 2019 roku informował o pracach nad tym standardem. Niestety, na czas opracowywania artykułu usługa nie została jeszcze wdrożona.

Klonowanie karty SIM w Plusie

Aby uzyskać duplikat karty SIM w Plusie należy zgłosić się do punktu sprzedaży. Wymiana nastąpi maksymalnie w ciągu 48 godzin. Koszt usługi zależy od zawartej umowy. Abonenci zapłacą 25 zł, klienci korzystający z mixa – 12,3 lub 25 zł, a klienci oferty na kartę – 12,3 zł. Bezpłatna wymiana dotyczy egzemplarzy sprzed 2013 roku i przypadków, gdy nowa umowa wymaga nośnika micro, nano lub USIM.

 W Plusie nie ma możliwości korzystania z jednego numeru na kilku urządzeniach.  Oferta MultiSim dla klientów indywidualnych została wycofana w 2019 roku.
Technologia eSIM nie jest aktualnie obsługiwana przez Plusa. Według nieoficjalnych informacji trwają prace nad wdrożeniem. Przewiduje się, że prezentacja oferty eSIM nastąpi w trzecim kwartale 2021.

Klonowanie karty SIM w T-Mobile

klonowanie karty sim

 W T-Mobile duplikat karty SIM możemy otrzymać w salonie, lub przez kuriera.  Operator zachęca przedsiębiorców do bezpłatnej wymiany starych egzemplarzy przez eSerwis. Jeśli karta nie jest wadliwa, należy liczyć się z opłatami. Te zależą od warunków umowy. W taryfie T usługa kosztuje 39 zł, a w taryfie Frii na kartę – tylko 10 zł.

T-Mobile umożliwia korzystanie z jednego numeru na dwóch urządzeniach.  W ramach usługi Tandem klient może otrzymać w salonie specjalny zestaw kart.  Ofertę mogą aktywować za darmo abonenci i klienci biznesowi. Urządzenie, z którego zamierzasz w danym momencie korzystać, należy uaktywnić, wybierając numer 9600. Nie możesz jednak jednocześnie prowadzić rozmów telefonicznych z obu kart.

To nie koniec oferty T-Mbile w kwestii kopiowania kart SIM. Operator w 2020 roku udostępnił klientom indywidualnym i biznesowym technologię eSIM. Do głównego numeru klient może dołączyć aż 4 karty wirtualne. Usługa kosztuje 9 zł miesięcznie. Aktywację usług przeprowadza telefoniczny konsultant lub pracownik salonu.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *