Mi TV Stick: jak podłączyć, skonfigurować i pobierać aplikacje?

Coraz większą popularnością cieszy się w ostatnim czasie Mi TV Stick. Jest to sprzęt, z którego pomocą możesz rozbudować swój telewizor. Z pewnością warto wyposażyć się w to urządzenie.

Do czego służy Mi TV Stick?

Jest to niezwykle użyteczny odtwarzacz multimedialny oparty o system Android TV 9.0, przy którego użyciu można każdy telewizor (wyposażony w HDMI) zmienić w urządzenie smart. Z łatwością podłączysz go do swojego odbiornika TV, projektora lub nawet monitora, a następnie pooglądasz swoje ulubione filmy oraz seriale. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu standardu  chromecast. 

Mi TV Stick cechuje się niezwykle małym rozmiarem (można go zmieścić nawet w kieszeni), a także niską wagą (30 g). Dodatkowo dołączono do niego pilot bluetooth, z którego pomocą obsługa Mi TV Stick jest znacznie łatwiejsza. Możesz także skorzystać z pomocy  asystenta Google,  który używa mikrofonu wbudowanego w pilot. Wystarczy, że wciśniesz przycisk i powiesz na głos, czego szukasz, a urządzenie znajdzie Twoje ulubione filmy, seriale, czy nawet wspomoże przy kontrolowaniu urządzeń smart w domu. Warto pamiętać, że do uruchomienia pilota potrzebne są 2 baterie AAA, które należy samodzielnie dokupić.

Urządzenie połączone jest ze sprzętem odbiorczym (na przykład telewizorem), w którym odtwarzany jest obraz. Z kolei film, nawet w formacie 1080p (Full HD) jest do niego wysyłany z komórki, laptopa lub innego urządzenia nadawczego, z którym łączy się poprzez sieć WiFi. W przypadku rynków zagranicznych dostępny jest także model obsługujący rozdzielczość 4K. Dodatkowo umieszczono na pilocie dwa przyciski, jeden odpowiadający za serwis Netflix, a drugi za Amazon Prime. Wystarczy wcisnąć któryś z nich, żeby natychmiast przenieść się w odpowiednie miejsce.
Mi Stick posiada wyjście HDMI, a także wejście microUSB. Obsługuje najpopularniejsze formaty wideo takie jak choćby mp4, AVI czy mkv.

Pilot od Xiaomi okazuje się niezwykle wygodnym urządzeniem, choć przy tym nie posiada wielkiej ilości przycisków. Dzięki temu prezentuje się naprawdę dobrze. Mimo wszystko za największy komfort w tym przypadku odpowiada Asystent Google, który z pewnością zdoła przypaść Ci do gustu ;).

Przyciski dostępne na pilocie:

 • Góra, dół, lewo, prawo, ok.
 • Lista aplikacji
 • Podgłaśnianie oraz ściszanie
 • Wstecz
 • Ekran główny
 • Amazon Prime
 • Netflix
 • Uruchom urządzenie
 • Asystent Google

Cechy charakterystyczne urządzenia

Cechy charakterystyczne Mi TV Stick

Zalety, o których warto wiedzieć:

 • Funkcje każdego telewizora oraz monitora mogą zostać znacznie rozszerzone. Stają się dzięki temu urządzeniami smart, które w obecnym czasie cieszą się niesamowitą popularnością.
 • Obsługa wysokiej rozdzielczości 1080p. Określana jest także mianem Full HD. Pooglądasz ulubione filmy w dobrej jakości.
 • Możliwość łatwego przenoszenia urządzenia. Bez problemu zdołasz korzystać z Mi TV Stick na wszelkiego rodzaju monitorach, projektorach czy telewizorach. Nawet gdy wymienisz swój ekran, to nadal możesz podłączyć do niego ten sprzęt. Jest więc bardzo mobilny, czy też raczej uniwersalny.
 • Niska cena, wystarczy, że zapłacisz  około dwustu złotych,  a uzyskasz sprzęt, z którego możesz korzystać przez długi czas.
 • Możliwość korzystania ze standardu chromecast (strumieniowanie wideo z innych urządzeń na telewizor). Jest to naprawdę łatwa do wykorzystania, a przy tym wygodna opcja. Bez problemu prześlesz na ekran film czy obraz gry z laptopa, a nawet z komórki.
 • Asystent Google w pilocie, dzięki któremu jeszcze łatwiej obsłużysz swój telewizor. Naprawdę dobrze rozumie język polski, co doceniają zadowoleni użytkownicy. Nie musisz martwić się traceniem czasu na przeszukiwanie Internetu czy aplikacji, zamiast tego skorzystaj z  szybkiego wprowadzania głosowego. 
 • Możliwość instalacji aplikacji przeznaczonych na telewizor z androidem. Zdołasz znacznie sprawniej rozbudować funkcjonalności swojego ekranu, dzięki czemu będzie on wygodniejszy w czasie seansów.

Wady, dobrze jest o nich pamiętać:

 • Część użytkowników, wspomina o tym, że Mi TV Stick nadmiernie się nagrzewał, przy podłączeniu do telewizora, przez co konieczne było odłączenie go na chwilę po obejrzeniu filmu. Z kolei inne osoby nie zauważyły u siebie takich problemów, zapewne  występują one w przypadku niektórych telewizorów,  warto mieć to na uwadze.
 • Ze względu na wykorzystany materiał, urządzenie łatwo zbiera brud. Jednak skoro jest podłączone z tyłu telewizora, to nie trzeba się tym szczególnie martwić. I tak jest dzięki temu niewidoczne.

Jak uruchomić urządzenie oraz sparować go z pilotem?

Wbrew pozorom konfiguracja tego urządzenia nie jest wcale trudna. Producent postarał się jak najbardziej uprościć cały ten proces. Wystarczy, że skorzystasz z poniższej instrukcji:

 1. Podłącz Mi TV Stick do telewizora (lub innego ekranu) przy pomocy wejścia HDMI.
 2. Wepnij zasilanie do odtwarzacza przy pomocy zasilacza otrzymanego w zestawie (przez wejście Micro USB). Ewentualnie możesz podłączyć port Micro USB do telewizora, o ile posiada on wejście USB.
 3. Sparuj pilot z urządzeniem poprzez przytrzymanie przycisku „ok” na pilocie.
 4. Przełącz telewizor na  źródło HDMI  (na pilocie od telewizora powinien znajdować się odpowiedni przycisk).
 5. Wybierz język.
 6. Możesz wybrać sczytanie konta Google oraz sieci WiFi ze swojej komórki, jeśli jednak wolisz zrobić to ręcznie to kliknij „pomiń”. Wtedy zdecyduj się na sieć i podaj hasło do domowej sieci WiFi.
 7. Zaakceptuj politykę prywatności, a także zdecyduj czy urządzenie ma mieć dostęp do Twojej lokalizacji oraz czy ma wysyłać anonimowe dane.
 8. Zaakceptuj regulamin.
 9. Zaloguj się do swojego  konta Google  poprzez wejście w ustawienia (przycisk znajduje się w prawym górnym rogu), a następnie w zakładkę „konta & rejestracja”.
 10. Po lewej stronie głównego ekranu została umieszczona zakładka „aplikacje”, wchodząc w nią, możesz wybrać jakie aplikacje ze  sklepu Google Play  zainstalować.
 11. Teraz musisz chwilę zaczekać, aż aplikacje oraz aktualizacje zostaną pobrane.
 12. Gotowe!

Jak przesyłać obraz z komputera lub telefonu?

Przesyłanie obrazu dzięki Mi TV Stick

Smartfon

 1. Zainstaluj na telefonie aplikację Google Home.
 2. Wejdź w nią, kliknij „prześlij obraz” lub „cast”, a następnie wybierz urządzenie, na które chcesz wysyłać obraz z telefonu.
 Druga metoda  (działa także na komputerze)
 1. Wejdź w film, na przykład w serwisie Youtube czy Netflix, a następnie wybierz ikonkę „cast” znajdującą się na ekranie.
 2. Wybierz urządzenie, na które obraz ma zostać przesłany.

Komputer

 1. Wejdź w przeglądarkę Google Chrome.
 2. W zakładce z różnymi ustawieniami znajdź opcję  „prześlij”. 
 3. Wybierz urządzenie.

Co zrobić jeśli Mi TV Stick nie działa?

Urządzenie rozłącza się z WiFi

Przede wszystkim trzeba zorientować się, czy odległość między routerem, a Mi TV Stick nie jest zbyt duża. W razie potrzeby należy zbliżyć je do siebie lub podłączyć drugi router jako punkt dostępowy.

W przypadku gdy zasięg jest w porządku, ale nadal jest  problem z podłączeniem się Mi TV Stick do WiFi  lub sieć rozłącza się po pewnym czasie, należy odłączyć urządzenie od telewizora i je ponownie podłączyć. Jeśli to jednak nie pomaga, to warto postarać się o przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, dzięki czemu potencjalnie blokujące konfiguracje zostaną usunięte. Tę opcję znajdziesz w ustawieniach Mi TV Stick.

Niektórym użytkownikom zdołało pomóc ręczne ustawienie serwerów DNS w routerze. Należy wejść w ustawienia routera (wpisać w przeglądarce internetowej adres ip routera, który znajduje się na urządzeniu), zalogować się według danych zapisanych na routerze, a następnie znaleźć zakładkę serwery DNS i ustawić ręcznie wartość „8.8.8.8”.
W przypadku gdy te metody nie pomogły problemem może okazać się awaria sprzętu, z którą należy udać się do fachowca.

Mi TV Stick nie pozwala na instalację aplikacji

 1. Pierwszą metodą, która zdołała pomóc części użytkowników (oczywiście po przetestowaniu wyłączenia oraz włączenia urządzenia) jest  usunięcie aktualizacji sklepu Google Play. 
 2. Druga metoda, to po prostu reset do ustawień fabrycznych, z którego pomocą można pozbyć się ustawień blokujących instalację nowych aplikacji.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania o Mi TV Stick

Czy Mi TV Stick działa z każdym telewizorem?

Jest w stanie funkcjonować praktycznie z każdym sprzętem obecnie sprzedawanym na rynku. Trzeba jednak zauważyć, że w telewizorze lub innego typu ekranie, musi być wejście HDMI. Dopiero wtedy można podłączyć do niego Mi TV Stick i cieszyć się jego funkcjami.

Gdzie można zakupić ten sprzęt?

Jest wiele sklepów internetowych, w których można bez problemu nabyć Mi TV Stick. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby wybierać  sprawdzonych sprzedawców,  bo ma się pewność, że urządzenie przyjdzie w pełni sprawne, a przy tym nie będzie żadnych problemów z wysyłką oraz podobnymi kwestiami.

Czy Mi TV Stick może służyć jako dekoder?

Jest to urządzenie, które pozwala na korzystanie z Internetu w telewizorze, a także na  przesyłanie obrazu  z innego sprzętu takiego jak komórka lub komputer. Dlatego nie jest dekoderem, ale można przesyłać na niego kanały telewizyjne, które są streamowane w Internecie na różnych stronach, dzięki czemu jest w stanie działać praktycznie tak samo jak dekoder. Czyli po prostu zapewnia odbiór telewizji, ale za pomocą Internetu, a nie standardową drogą.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telewizja
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *