Najdroższy telewizor na świecie – które modele powalają ceną i co oferują?

Telewizor jest przedmiotem codziennego użytku, który znajduje się w prawie każdym gospodarstwie domowym i wielu firmach. Używany do oglądania telewizji, filmów, treści z Internetu czy gier, towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Używamy TV z najniższej półki, tych lepszych, a czasami nawet bardzo drogich, gdy nasze wymagania i budżet są wysokie. A jak wygląda najdroższy telewizor na świecie? To bardzo trudne pytanie, ponieważ odpowiedź na nie zmienia się z miesiąca na miesiąc. Producenci stale wprowadzają do oferty topowe modele, tzw. flagowce, które mają za zadanie pokazać możliwości technologiczne marki i zachęcić do zakupu urządzenia w osiągalnej dla nabywcy cenie.

Proponuję, byśmy przyjrzeli się wybranym modelom. To najdroższe telewizory, które w ostatniej dekadzie dostępne były na rynku światowym. Wśród nich znajduje się największy telewizor świata. Wybrane z nich mogły nosić w swoim czasie miano telewizora przyszłości, oferując nowatorskie technologie.

Co oferują i ile kosztują najdroższe telewizory na świecie?

Zacznijmy od 103 calowego urządzenia marki Beovision. Jesteśmy je w stanie nabyć za około 140 tys. dolarów. Duńskiej produkcji głośniki (dwa wbudowane) i matryca połączone z elektrycznie sterowaną podstawą pozwalają na zmiany wysokości i nachylenia przy użyciu pilota. Dzięki temu dostosujemy ten telewizor wolnostojący do aktualnych potrzeb. Obraz i dźwięk dotrą dokładnie tam, gdzie je pokierujemy.

Starszy, ponieważ istniejący na rynku już od dekady model Sharp LB-1085 kosztujący około 160 tys. dolarów zaprojektowany został do użytku komercyjnego. Wyświetlając 758 milionów kolorów oferuje możliwość adaptacji do każdego wnętrza. Przyciemni obraz w ciemniejszym pomieszczeniu, a pracując w jasnym świetle zapewni czytelność dzięki zwiększeniu podświetlenia matrycy. Z powodzeniem może pracować całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Młodszy o kilka lat, posiadający zakrzywioną do środka matrycę Samsung UA11050 kupimy za około 152 tys. dolarów. Jego cienka ramka i otaczająca widza obrazem krzywizna matrycy czyniły go telewizorem przyszłości. To rozwiązanie weszło później do bardziej przystępnych cenowo produktów.

Możliwy do kupienia za 150 tys. dolarów Samsung UN110S9VFXZA, który także szczyci się rozdzielczością UHD posiada zbliżonej wielkości matrycę (110 cali).  To urządzenie waży aż 250 kilogramów! Posiada technologię absorpcji światła, dzięki której zapewnia doskonałą widoczność wszystkich detali.najdrozsze modele powalaja cena

Co jeśli dysponujemy budżetem o około 100 tys. dolarów wyższym?

Za 260 tys. dolarów w naszym salonie może stanąć najdroższy Samsung. Model UN105S9B posiada rozdzielczość UHD (to czterokrotnie więcej pikseli, niż przy Full HD!) oraz unikalne rozwiązanie pozwalające na zmianę zakrzywienia 105-calowej matrycy za pomocą pilota. Minimalistyczna podstawa, pasująca do nowoczesnego wnętrza dopełnia całości.

Co oferuje telewizor, którego cenę wygodniej wyrazić w milionach dolarów?

Za dokładnie pół miliona kupimy Panasonica TH-152UX1. Ten telewizor wolnostojący ma aż 152-calową matrycę w rozdzielczości UHD i potrafi wyświetlać obraz 3D. Możemy go powiesić na ścianie. Musimy jednak pamiętać, że mocowanie będzie musiało poradzić sobie z jego ogromną wagą – to około 600 kg! Jeśli jednak zdecydujemy, że stanie on w naszym salonie, to z łatwością będziemy mogli się za nim ukryć, choćby podczas zabawy w chowanego. Nie trzeba będzie nawet schylać głowy.

Jeśli dołożymy kolejne 160 tys. dolarów, kupimy C SEED 201. Półtoratonowy telewizor z 201-calowym wyświetlaczem wyposażony jest w 12 szeroko zakresowych głośników i 3 nisko tonowe (sub-woofery). Z jego pomocą zbudujemy kino z rozdzielczością obrazu UHD. Dzięki silnemu podświetleniu LED będziemy mogli podziwiać piękny obraz nawet w silnym świetle słonecznym.

Największy telewizor świata to Titan Zeus. Kosztujący 1,6 miliona dolarów, 370-calowy potwór będzie wymagał powiększenia salonu lub… zbudowania własnego, prywatnego kina. Ciężko będzie je tez nazwać kameralnym, gdyż by móc w pełni podziwiać obraz należy znajdować się w sporej od niego odległości. Chyba, że skorzystamy z technologii wyświetlania 20 obrazów na raz. Zatem ten ogromny telewizor może być ciekawym rozwiązaniem dla dużej (i zamożnej!) rodziny – pozwoli na jednoczesne oglądanie nawet kilku różnych rozgrywek sportowych, oper mydlanych, bajek i filmów kinowych.

Najdroższe i najbardziej ekskluzywne telewizory

Liczba nowatorskich rozwiązań technologicznych jest ograniczona. Zatem na pewnym poziomie dołożenie kolejnych nie jest już możliwe. Co zrobić, żeby telewizor był jeszcze droższy? Odpowiedź jest prosta – obsypmy go złotem i drogocennymi kamieniami. Najdroższe wprost uginają się pod nimi.

W najdroższych telewizorach na świecie nie chodzi już tylko o jakość obrazu, dźwięku, wielkość matrycy czy nowinki technologiczne. Istotny jest prestiż, którego tym z najwyższej półki nie brakuje.

Za 1,5 miliona dolarów możemy kupić TV Stuart Hughes Prestige HD Supreme Edition. Co prawda wyświetla on obraz na zaledwie 55-calowej matrycy, jednak otoczona jest ona diamentami, a ramka obleczona została skórą aligatora. Prawdziwie prestiżowe urządzenie stworzone przez brytyjskiego projektanta będzie pasować do najbardziej eleganckich salonów.diamenty w najdrozszym telewizorze

Najdroższy telewizor na świecie to Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition. Wyceniany na ponad 2,2 mln dolarów telewizor od wspomnianego projektanta dźwiga na sobie kilogramy złota oraz 72 diamenty. Kto zatem chciałby skupiać się na obrazie wyświetlanym na 55-calowej matrycy, gdy można nawet bez włączania TV oglądać wspaniałe bogactwo otoczone skórą aligatora?

Jaki jest najdroższy telewizor oferowany w Polsce?

Jeśli interesujesz się tym, które modele powalają ceną i mnogością rozwiązań oraz są dostępne w Polsce praktycznie od ręki, to zachęcam Cię do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Przedstawiam w nim najdroższe telewizory dostępne w popularnych sklepach w Polsce (na czas opracowywania artykułu).

RTV Euro AGD

Oferta najdroższych telewizorów w tym sklepie wygląda następująco:

  • Sony XR-85Z9J kosztuje dziś 32 tys. PLN. Posiada 85-calowy ekran Full Array LED w rozdzielczości 8K, który zapewnia odświeżanie do 120 Hz. Zapewnia łączność bezprzewodową (WIFI, Bluetooth) oraz ma na pokładzie Androida, dzięki czemu jest prawdziwym kombajnem multimedialnym. Dźwięk w systemie 4.2.2 zapewnia wysokiej jakości doznania przestrzenne. Jest gotowy na odbiór sygnału DVB-T2/HEVC.
  • Zakup Samsunga Neo QLED QE85QN900AT to wydatek rzędu 38 tys. PLN. Za tę kwotę otrzymamy także 85 cali w rozdzielczości UHD, odświeżane w 120 Hz. Tym razem jednak oglądać będziemy obraz dzięki technologii QLED (bardziej ekonomicznej), a do dyspozycji będzie Smart TV ze stajni Samsunga. Dźwięk to system 6.2.2, łączność zapewniają WIFI oraz Bluetooth. Tak, jak model Sony, tak i ten Samsung ma właściwie wszystkie używane dziś fizyczne złącza oraz odbierze sygnał DVB-T2.
  • 77-calowy LG OLED77Z19LA kosztuje aż 90 tys. PLN. Telewizor z matrycą UHD odświeża obraz w 120 Hz i podświetla go w technologii OLED. Funkcje Smart TV otrzymamy dzięki systemowi LG, a dźwięk usłyszymy w systemie 4.2. Wyróżnia go najmniejszy z wymienionych pobór energii (za każde 1000 godzin oglądania zapłacimy około 155 PLN) oraz technologia samoświecących pikseli. Dzięki niej ujrzymy krystalicznie czysty i wyraźny oraz szczegółowy obraz. Telewizor sam dostosuje się do warunków otoczenia i wyświetlanych treści. Dla przykładu – oglądając film kinowy zobaczymy go bez naszej ingerencji w 24 klatkach na sekundę, mając wrażenie przebywania w kinie.

MediaMarkt

Ten sklep uzupełnia ofertę najdroższych telewizorów o następujące modele:

  • Samsung QE75QN900AT, dostępny za 30 tys. PLN, mniejszy o 10 cali bliźniak modelu QE85QN900AT. Posiada on praktycznie te same funkcje i będzie dobrym wyborem dla osób z mniejszym salonem (i budżetem).
  • Telewizor Sony XR-83A90J za 24 tys. PLN jest zbliżony parametrami do oferowanego w RTV Euro AGD modelu XR-85Z9J, jednak ma podświetlenie OLED, zamiast Full Array LED.
Wybór między technologiami Full Array LED oraz OLED jest trudny i wymaga dokładnego przestudiowania, gdyż obie posiadają przewagi w wybranych aspektach. Na przykład Full Array pozwala na uzyskanie wyższej jasności, jednak OLED zapewnia niższą poświatę pikseli.

Avans

  • Najdroższy telewizor w tym sklepie, Hisense HE88L5V to 88-calowy odbiornik UHD, dostępny za 18 tys. PLN. To, na co warto zwrócić uwagę, to technologia Dolby Atmos. Dzięki niej wrażenia dźwiękowe będą niepowtarzalne. Producent zapewnia, że pozwala się ona przenieść w centrum wydarzeń wyświetlanych multimediów i otacza dźwiękiem ze wszystkich stron. Uzyskuje się te efekty dzięki działaniu niewielkiego, dodatkowego urządzenia wolnostojącego.

dzwiek przestrzenny

  • Kosztujący 17 tys. PLN LG 75QNED96 posiada 75-calową matrycę 8K w technologii MiniLED. Mniejsze od oferowanych przez inne rozwiązania diody LED zapewniają wyraziste i delikatniejsze podświetlenie, które jest przyjemniejsze dla oka. Smart TV od firmy LG oferuje wszystkie funkcje, których możemy wymagać od tak drogiego telewizora.
Zwróćmy uwagę na fakt, że najdroższe telewizory nie oferują przeważnie technologii 3D. Jeszcze dekadę temu dość szeroko się ona upowszechniała. Jednak z czasem okazało się, że zapotrzebowanie na nią jest mniejsze, niż spodziewali się tego producenci TV.

Nacisk został zatem położony na jakość wyświetlanego obrazu oraz jak najniższy pobór energii. Dodatkowo systemy TV zostały rozbudowane o rozwiązania dźwięku przestrzennego. Każdy z drogich modeli posiada także łączność bezprzewodową, ogrom złącz fizycznych i jest przygotowany na odbiór sygnału DVB-T2/HEVC.

Najdroższy telewizor na świecie powala ceną. Oferuje funkcje i jakość, których odpowiedniki można jednak znaleźć w wybranych tańszych modelach – za wyjątkiem drogocennych kamieni czy złota. Warto jednak zauważyć, że rozwiązania zastosowane w telewizorze przyszłości z czasem stają się powszechne i bardziej dostępne cenowo.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telewizja
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *