Najtańszy starter na kartę: porównanie i ranking – ile kosztuje tania karta w 2023?

Jeśli chcesz mieć nowy numer, to najlepszym, najszybszym i najtańszym sposobem na jego uzyskanie będzie starter na kartę. W ten sposób otrzymasz:

 • Numer telefonu
 • Środki wynikające z kwoty zakupu startera
 • Dodatkową ofertę na start, jeśli taką przewidział operator

Jaki jest najtańszy starter na kartę? Który wybrać, jeśli chcesz na to wydać jak najmniejsza kwotę? Zapraszam Cię do porównania i rankingu, które dla ciebie przygotowałem. Dowiesz się, ile kosztuje tania karta w 2023 roku i którą najlepiej wybrać.

Pamiętaj, że każdy starter, z którego chcesz korzystać w swoim smartfonie, musisz zarejestrować. Bez tego nie da się uruchomić nowego numeru. Rejestrację wykonasz w sklepie, na poczcie, w punkcie operatora, a nawet przez Internet.

Karty startowe do telefonów komórkowych

Startery to bardzo popularne rozwiązanie. Są stosunkowo tanie i bardzo łatwo je kupić. Zaraz po rejestracji otrzymujesz możliwość korzystania z całkiem nowego numeru. Możesz go także doładować według własnych potrzeb. Bardzo często masz możliwość skorzystania z promocyjnego pakietu. Może to być paczka bezpłatnych minut, SMS czy transmisji danych.

Numer w starterze z dużym prawdopodobieństwem mógł być już używany wcześniej i został przydzielony z puli zwróconych, tj. takich, z których ktoś zrezygnował. Jest jednak dość długi okres przejściowy, w którym numery czekają na oddanie nowym klientom.

ile kosztuje starter do telefonu

Wybierając dla Ciebie najtańszy starter na kartę przyjrzałem się ofertom także pod katem dodatkowych benefitów, które możesz otrzymać. Sam zakup jest zwykle bardzo tani i kosztuje kilka złotych. Jeśli jednak za tę kwotę możesz dostać coś dodatkowo, co Ci się przyda, to chcę Ci to zapewnić. Wybierzesz zatem ze mną najlepszą ofertę startera na kartę.

Ile kosztuje starter do telefonu?

Czasy, gdy najtańsze startery na kartę kosztowały przynajmniej kilkadziesiąt złotych już na szczęście minęły. Choć oczywiście takie też są dostępne i oferują wiele dodatkowych korzyści, to już za dużo mniejszą kwotę możesz cieszyć się nowym numerem. Wykonasz z niego połączenia, wyślesz SMS, a także skorzystasz z Internetu w swoim smartfonie lub laptopie. O tym, jak podłączyć Internet na kartę do laptopa przeczytasz w tym moim wpisie.

Dlaczego starter można kupić tak tanio? Wynika to przede wszystkim z faktu, że usługi komórkowe, w tym posiadanie własnego numeru, stały się dziś praktycznie usługami powszechnymi. Choć nie są nimi w sensie prawnym, to w praktyce stały się częścią naszego życia i bez nich nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania.

Usługi powszechne, które zostały wprowadzone do prawa telekomunikacyjnego już dwie dekady temu, to takie usługi, których świadczenie jest obwarowane dodatkowymi przepisami. Musza one być łatwo dostępne oraz stosunkowo niedrogie, a także świadczone wszędzie tam, gdzie jest to technicznie możliwe.

Ranking starterów – tanie propozycje od operatorów

Choć to Ty z mojego rankingu wybierzesz najlepszy starter dla siebie, to chcę pomóc Ci w tym wyborze. Podpowiem Ci zatem, co dostaniesz w ramach każdego z nich: ile zapłacisz i jakie otrzymasz ewentualne dodatkowe korzyści. Czy uda nam się razem znaleźć najtańszy starter na kartę ważny rok? Zapraszam Cię do dalszej lektury.

Najtańszy starter na kartęCo go wyróżnia?Szczegóły
10 GB na start w NJU na KartęKonto bezterminowe i korzystne stawki ZOBACZ
Bez limitu w PlusOferta z dużym pakietem Internetu ZOBACZ
Bez limitu od T-MobileKonto ważne rok ZOBACZ
Orange na kartę
Szeroki wybór różnych opcji za 5 zł ZOBACZ
Virgin Mobile na miesiąc
Ciekawa oferta z dużym limitem ZOBACZ

10 GB na start w NJU na Kartę

Oferta NJU, marki zależnej od Orange to przede wszystkim:

 • Koszt startera w kwocie 4 zł
 • Bezterminowa ważność konta
 • 10 GB transferu internetowego do wykorzystania przez 14 dni

Ile kosztują podstawowe usługi? Oto zestawienie tych najważniejszych:

 • Połączenia telefoniczne wychodzące: 0,19 zł za minutę
 • SMS za 0,09 zł
 • MMS za 0,19 zł
 • 1 MB danych za 0,19 zł
Operator, co jest już dziś normą na rynku, stosuje naliczanie sekundowe.

Dodatkowo masz możliwość skorzystania z jednej z ciekawych usług dodatkowych:

 • Wszystko za nie więcej niż 29 zł, gdzie dostajesz 10 GB Internetu (zwiększane stopniowo aż do 30 GB po 2 latach), rozmowy i SMS bez limitu oraz 3,39 GB w roamingu UE. Usługa rozliczana miesięcznie
 • Wszystko za nie więcej, niż 1,20 zł, gdzie otrzymasz od 250 do aż 750 MB Internetu, rozmowy i SMS bez limitu. Ta usługa jest rozliczana dziennie

ranking starterów

6GB na start i Bez limitu w Plus

Oferta Plusa charakteryzuje się przede wszystkim:

 • Kosztem startera w kwocie 5 zł
 • 5 GB transferu w sieci Internet, które możesz wykorzystać przez dwa tygodnie
 • Nielimitowanymi SMS, MMS, a przede wszystkim rozmowami do wszystkich

Starter możesz kupić na stronie Plus, przez Internet. Otrzymasz go kurierem, a zapłacisz on-line, całkowicie bezpiecznie i szybko. Twój numer zostanie automatycznie zarejestrowany na Twoje dane, przez co zaraz po otrzymaniu możesz z niego korzystać. To bardzo duże ułatwienie.

Plus posiada także inne, tanie startery, które oferują dodatkowe korzyści. Wśród nich najciekawiej wyglądają:

 • Starter za 5 zł z kontem ważnym rok, przez który nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych doładowań
 • Starter za 15 zł, w którym otrzymujesz aż 30 GB transferu internetowego do wykorzystania
 • Starter za 5 zł, w którym po doładowaniu możesz dostać nawet 200 GB Internetu. Przydzielony transfer zależny jest od wielkości doładowania

Dodatkową zachętą od Plusa jest fakt, ze transfer danych zużywany przez komunikatory internetowe: Facebook Messengera, Vibera oraz aplikację Facebook nie jest liczony do całości transferu. Dlatego tez pobierając filmy czy zdjęcia od znajomych, a także je wysyłając, nie musisz martwic się o to, że wyczerpie się Twój limit danych.

Bez limitu od T-Mobile

Operator przygotował dla nas ofertę, która wyróżnia się przede wszystkim:

 • Opłatą za starter w kwocie 5 zł
 • Nieograniczonymi SMS, MMS i rozmowami
 • Pakietem 15 GB na start

Możesz też wybrać jedną z najtańszych opcji, które nieco różnią się od podstawowej:

 • Starter za 5 zł z kontem ważnym rok
 • Starter za 5 zł, w którym za doładowania (od 5 zł) możesz otrzymać aż 111 GB danych internetowych do wykorzystania
 • Starter za 10 zł, w którym otrzymasz 30 GB na start (30 dni), a także nawet 100 GB w zależności od kwoty doładowania, które możesz wykonać
W T-Mobile niewykorzystane GB nie przepadną. Przejdą na kolejny okres rozliczeniowy, jeśli wykonasz doładowanie przed upływem terminu ich obowiązywania.

telefon na kartę najtańszy starter

Orange na kartę – szeroki wybór

Za 5 zł jako opłatę za starter możesz w Orange wybrać jeden z wielu pakietów. Najciekawsze z nich to między innymi:

 • 15 GB na start przez 14 dni oraz SMS, rozmowy i MMS bez limitu. Konto ważne będzie 31 dni. Starter ten kupisz wyłącznie w Żabce, przy doładowaniach możesz otrzymać nawet 1200 GB transferu dodatkowego
 • 6 GB na start oraz bez limitu na rozmowy, SMS i MMS – tu otrzymasz 300 GB, jeśli zadbasz o comiesięczne doładowania
 • Starter dla dziecka z włączoną blokadą treści dla dorosłych, numerów specjalnych i złośliwego oprogramowania. Twoje dziecko otrzyma pakiet 6 GB na transfer danych

Virgin Mobile na miesiąc

W ofercie tego operatora najkorzystniej wygląda Mini 9, które charakteryzuje się:

 • Opłata startową w kwocie 9 zł
 • 1 GB Internetu
 • Możliwością wysłania 300 SMS do dowolnych sieci
 • 300 minut rozmów do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych)

Jeśli chcesz skorzystać z tańszej oferty tego operatora, to możesz wybrać pakiet za 7 zł. W nim jednak Twoje środki będą ważne krócej – tylko 7 dni.

Karty startowe do telefonów komórkowych – kiedy są najlepsze oferty?

Z moich obserwacji wynika, że najtańsze i najkorzystniejsze oferty operatorów, które dotyczą starterów, pojawiają się na rynku falami. Może zdarzyć się, że wybrany operator w danym momencie nie sprzedaje najtańszych starterów, a inny ma ich spory wybór. Dlatego tez warto obserwować bieżące zestawienia.

Ja wybrałem dla Ciebie te najciekawsze na tę chwilę. Jeżeli cos się zmieni, to szybko uwzględnię to w swoim rankingu, by dostarczyć Ci najświeższych danych. Możliwe, że operatorzy, którzy w tej chwili skupili się na bardziej złożonych i droższych ofertach, wkrótce udostępnią najtańsze startery.Warto też obserwować oficjalne strony internetowe i być na bieżąco.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *