Red Bull Mobile a opinie, pakiety i abonament – czy warto tu być?

Operatorzy wirtualni działają w sieci komórkowej już od wielu lat. Opierają swoje usługi o infrastrukturę największych firm, takich jak Orange czy Plus. Sami zajmują się świadczeniem usług, rozliczaniem z klientami czy marketingiem. Dzięki temu powstają konkurencyjne do największych na rynku oferty i usługi dodane. Możesz więc skorzystać z telefonii komórkowej takich sieci, jak Mobile Vikings, czy Premium Mobile o których pisałem już wcześniej. A teraz być może zainteresuje Cię bardzo ciekawa oferta abonamentowa Red Bull Mobile? Zapraszam do zapoznania się z jej szczegółami.

Jaki operator wspiera Red Bull Mobile? Marka działa na naszym rynku już od około dekady, a swoje usługi opiera na sieci operatora infrastrukturalnego – Play. Jest więc jednocześnie marką tej większej sieci o ugruntowanej pozycji na rynku. Dzięki temu korzysta z jej doświadczeń. Zapewnia to wysoką jakość usług i doskonałe wsparcie dla odbiorców.abonament w Red Bull Mobile

Zasięg w Red Bull Mobile

Jak wygląda zasięg sieci? Czy zapewnia ona pokrycie całego obszaru Polski? Czy Red Bull Mobile to to samo co Play, jeśli chodzi o zasięg? Tak! Sieć działa na dokładnie tym samym obszarze. Dlatego też dane odnośnie jej zasięgu łatwo odnajdziesz na stronie https://www.play.pl/nowy/pomoc/zasieg/mapa-zasiegu. Co to oznacza w praktyce? Czy rozmowy i Internet będą działały dobrze w Red Bull Mobile?

Na pewno w dużych miastach i mniejszych miejscowościach bez problemu skorzystamy z wysokiej jakości połączeń telefonicznych i Internetu o wysokiej prędkości. Osiągniemy to wewnątrz budynków, których ściany ograniczają jakość usług przez zatrzymywanie fal radiowych. Nie będzie także problemów przy bardziej uczęszczanych drogach. Jednak na obszarach słabiej zaludnionych, więc na oddalonych od zabudowań kempingach, w górach, nad jeziorami możesz odczuć problemy z zasięgiem.

Internet wysokiej prędkości to według mnie takie połączenie, które pozwala na pobieranie dużych plików i oglądanie strumieniowe filmów wysokiej jakości (Full HD lub 4K). W praktyce na takie działanie pozwala zasięg sieci 4G o wartości wyrażonej w kreskach na panelu statusu telefonu pokazującej przynajmniej ponad połowę maksymalnej wartości. W przypadku słabszego zasięgu 4G (LTE) lub zasięgu 3G (transmisja HSDPA, często oznaczana jako H lub H+) tak szybkie pobieranie danych może nie być wykonalne.

Jaka sieć wspiera Red Bull Mobile, gdy wyjdziemy z zasięgu nadajników Play? Jest to Orange. Pamiętaj jednak, że choć skorzystasz w takim przypadku z połączeń czy SMS’ów, które bez problemu wykonasz i wyślesz, to prędkość Internetu spadnie. I to naprawdę bardzo. Będąc obsługiwanymi przez stację bazową Play otrzymujemy transfer do 300 Mbit/s, natomiast w zasięgu Orange tylko 3 Mbit/s.

Pakiety od Red Bull Mobile

Proponuję przejść do zagadnienia, które chyba najbardziej Cię interesuje. Czy warto kupić Red Bull Mobile? Czy oferta tego operatora jest korzystna? Co ciekawego znajdziemy pod tą marką? Przyjrzałem się szczegółowo regulaminom i cennikom, by przygotować dla Ciebie skrót najważniejszych informacji. Zapraszam do zapoznania się.

Red Bull oferuje zarówno ofertę na abonament, jak i na kartę. Możliwe jest także przeniesienie numeru do tego operatora. Dostępne są opcje z telefonem, jak i bez. Po przyjrzeniu się dokładnie wszystkim rozwiązaniom doszedłem do wniosku, że najciekawiej wyglądają pakiety abonamentowe bez telefonu. Przygotowałem dla Ciebie najważniejsze informacje, nie musisz więc już szukać wszystkich informacji, kruczków i szczegółów na stronie operatora.

Abonament w Red Bull Mobile

Czym charakteryzuje się oferta abonamentowa bez telefonu Red Bull Mobile? Jej główne cechy to:

 • Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Polsce – zarówno z numerami komórkowymi, jak i stacjonarnymi
 • Nieograniczone SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych telefonów komórkowych
 • Przechodzenie niewykorzystanych gigabajtów transferu internetowego na kolejne dwa miesiące
Przechodzenie gigabajtów na kolejne miesiące stosowane jest przez część operatorów, jednak nie wszystkich. Warto na to zwrócić uwagę szczególnie, gdy pakiet nie jest za duży. Będzie to także korzystne, gdy nieregularnie używasz Internetu – masz np. większe potrzeby podczas wakacyjnego wypoczynku na Mazurach, a wcześniej używasz głównie WIFI w domu.

Wymienione przeze mnie punkty to dziś już podstawa większości dobrych ofert abonamentowych. Od czasu pierwszych abonamentów bez limitu przyzwyczailiśmy się do tego, że za określoną kwotę opłaty miesięcznej otrzymujemy możliwość swobodnego wykonywania rozmów i wysyłania SMS-ów. Darmowe rozmowy w Red Bull Mobile są więc czymś standardowym. Jednak uwagę zwraca przechodzenie niewykorzystanego transferu na kolejne miesiące, w tym przypadku dwa. To naprawdę ciekawe i wygodne rozwiązanie. Jak to działa?

Internet w Red Bull Mobile, czyli gigabajty na kolejne miesiące

gigabajty na kolejne miesiąceJeśli nie wykorzystasz całości transferu w danym okresie rozliczeniowym, to nieużyta pula przejdzie na kolejny. Jeśli i wtedy nie będziesz surfować po Internecie za dużo, to pula z pierwszego okresu przejdzie na jeszcze jeden. Oczywiście w każdym wypadku najpierw zużywany jest transfer „najstarszy”, co przewidziane jest regulaminami. Jest to też logiczne rozwiązanie, które zapewnia przejrzystość rozliczania usług przez operatora. Co ciekawe – na kolejny miesiąc może przejść nawet 50 GB!

Możliwość przeniesienia aż 50 GB na kolejny miesiąc wynika z warunków oferty z telefonem przy abonamencie 90 zł. Otrzymujesz w niej 25 GB miesięcznie, co przy przenoszeniu na 2 miesiące może oznaczać aż 50 GB na 3 miesiąc, w którym zostanie Ci aż 75 GB do wykorzystania. Pamiętaj jednak, że najstarsze 25 GB z tej puli przepadnie, jeśli nie wykonasz tego transferu, zgodnie z zasadą ograniczenia przenoszenia puli danych do 2 miesięcy.

Jakie są najważniejsze cechy i zasady przenoszenia transferu danych? Poniżej przedstawiam je w skrócie:

 • Ważność transferu wynosi 2 miesiące
 • Nie tracisz zachowanych GB w przypadku zmiany umowy (to ważne!)
 • Starszy transfer wykorzystujesz w kolejnych miesiącach jako pierwszy
 • Przenoszenie transferu dotyczy tylko Internetu w kraju, w roamingu nie obowiązuje
 • Możesz łatwo sprawdzić stan pakietu
 • Przenoszenie dostępne jest w każdej ofercie Red Bull Mobile

Jak sprawdzić ile zostało Internetu w Red Bull Mobile?

To bardzo proste. Masz możliwość wykorzystania jednego z dwóch rozwiązań:

 • Wpisania kodu  *104# 
 • Zalogowania się na Play24 i sprawdzenia odpowiedniego działu w szczegółach swojej oferty

Jak widzisz powiązanie Red Bull Mobile z siecią Play objawia się także tym, że skorzystasz z tej samej strony internetowej do zarządzania swoimi usługami, co abonenci, którzy podpisali umowę z Play.

Jaki abonament zapłacę w Red Bull Mobile?

Jeśli zdecydujesz się na aktywację Red Bull Mobile w ofercie bez telefonu, to możesz skorzystać z jednej z dwóch opcji:

 • Bez długiej umowy
 • Z umową na 12 miesięcy

Czym się one różnią? W pierwszej otrzymasz miesięcznie 10 GB transferu internetowego, w drugiej 15 GB. W związku z tym, że liczba GB nie jest za wysoka, to już widzisz jak bardzo może przydać się świetna możliwość przenoszenia transferu na kolejne miesiące. Co ciekawe – obie opcje posiadają abonament w wysokości 30 zł miesięcznie. Zatem za zobowiązanie do korzystania z usług Red Bull Mobile przed 12 miesięcy otrzymasz 5 GB transferu internetowego na każdy z tych 30-dniowych okresów.

Opłata abonamentowa w wysokości 30 zł jest to koszt pomniejszony o 5 zł miesięcznie z tytułu wyboru e-faktury oraz terminowych płatności oraz o 5 zł z tytułu zgody na komunikację marketingową operatora. Według opinii dostępnych w Internecie profilowanie ofert według preferencji klientów oraz ich przedstawianie abonentom nie jest zbyt uciążliwe. Dlatego w mojej opinii warto zdecydować się na takie rozwiązanie i oszczędzać w sumie około 120 zł rocznie!aktywacja Red Bull Mobile

Ile kosztuje aktywacja w Red Bull Mobile?

W przypadku podpisania nowej umowy operator naliczy 49,99 zł opłaty. Jest to dość znacząca suma, jednak ponoszona jest jednorazowo. Każda kolejna zmiana sposobu rozliczania – pakietu usług nie będzie podlegała opłacie. Jeśli zatem oferta Red Bull Mobile wydaje Ci się korzystna finansowo, to być może warto pogodzić się z tym jednorazowym kosztem.

Jak działa rejestracja numeru od Red Bull Mobile?

Jeśli chcesz kupić Red Bull Mobile na abonament bez telefonu, to na stronie operatora wybierzesz jeden z dwóch pakietów. Po kliknięciu  Wybieram  spotkasz się z koniecznością wyboru opcji:

 • Nowego numeru
 • Przeniesienia numeru od innego operatora
 • Przedłużenia umowy
 • Zmiany oferty bez terminu na terminową
Co ciekawe – przy wyborze nowego numeru otrzymasz informację, że aktywacja będzie kosztować 49 zł, zamiast wcześniej wskazanych na stronie i w cenniku 49,99 zł. Zawsze to jakaś oszczędność, prawda? ?

Proces zamówienia jest bardzo prosty, potrzebne będą dane z Twojego dowodu osobistego. Jest to całkowicie bezpieczne, gdyż specjaliści obsługujący Red Bull Mobile dbają o poufność Twoich danych oraz zabezpieczają procesy obsługiwane przez Internet naprawdę skutecznie.

Jak działa Internet za granicą w Red Bull Mobile?

U tego operatora wygodnie skorzystasz z transferu danych i połączeń w roamingu. Na terenie Unii Europejskiej wykorzystasz zasady takie, jak w kraju dla połączeń i SMS-ów. Skorzystasz także z transferu danych – liczba GB do wykorzystania określona jest w cennikach.

Możliwość dzwonienia i SMS-owania w ramach pakietu wynika z zasady RLAH, czyli roam-like-at-home. Dzięki temu na terenie UE korzystasz z telefonu jak w domu. Jednak transfer danych może być ograniczony.

Roaming poza UE jest generalnie droższy. Dlatego jeśli wybierasz się poza teren Unii, to koniecznie zapoznaj się z cennikiem, by nie zaskoczyły Cię koszty Internetu oraz rozmów.

Gdzie kupić starter Red Bull Mobile?

starter Red Bull MobileJeśli zdecydujesz się na rozwiązanie na kartę proponowane przez operatora, to na jego stronie internetowej znajdziesz wszystkie szczegóły. Zadbasz tam o:

 • przedłużenie ważności konta Red Bull Mobile poprzez doładowanie
 • uruchomienie wybranej oferty
 • sprawdzenie aktualnie aktywowanych usług
 • uruchomienie darmowych rozmów oraz SMS-ów

Jeśli chcesz kupić starter Red Bull Mobile, to znajdziesz je między innymi w:

 • placówkach Poczty Polskiej
 • salonach Play
 • na stacjach Shell, Orlen oraz Lotos
 • w Żabce, w placówkach Ruch czy Inmedia

Czy warto kupić Red Bull Mobile w abonamencie bez telefonu?

Wg mnie oferta tego operatora jest najbardziej korzystna dla osób, które korzystają z Internetu „zrywami”. Jeśli zdarza Ci się nie wykorzystywać zbytnio transferu przez pewien czas, a następnie korzystać z mobilnego surfowania intensywnie przez kilka tygodni, to przenoszenie GB może Ci się spodobać. To naprawdę ciekawe rozwiązanie. Ceny wydają się być naprawdę przystępne. Zwróć jednak koniecznie uwagę na mapę zasięgu, do której łącze podałem wcześniej. Warto zawczasu wiedzieć, czy w miejscu, w którym najczęściej przebywasz będziesz mieć dobrą jakość połączeń i Internetu.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *