Telewizje satelitarne i cyfrowe ranking (2020): jaką ofertę wybrać?

Witaj Poszukiwaczu najlepszej telewizji satelitarnej, cyfrowej 🙂

Jeżeli trafiłeś na tę stronę to z pewnością poszukujesz oferty telewizji satelitarnej lub cyfrowej, która odpowie na Twoje oczekiwania. Będzie tania, dobra, elastyczna, a najlepiej jakby spełniała wszystkie te wymogi naraz 😉

Z tej strony Paweł z SatelitarneCyfrowe.pl – twórca rankingu, z którym za chwilę się zapoznasz. Podczas jego tworzenia przeanalizowałem aż kilkadziesiąt ofert operatorów telewizji w Polsce, w czym pomogło mi zarówno moje doświadczenie prywatne (wielokrotnie wynajmowałem mieszkania w różnych miastach Polski, dzięki czemu w praktyce miałem do czynienia zarówno z lepszym, jak i gorszymi operatorami telewizji i Internetu) oraz zawodowe (jestem także przedsiębiorcą, dzięki czemu umiem analizować oferty i marketingowe “obietnice” wielu firm). Dodatkowo, skończyłem także Ekonomię, która wyposażyła mnie w umiejętności “prześwietlania” nawet najbardziej skomplikowanych ofert.

Kulisy powstawania rankingu

W analizowanych produktach często szukam najlepszego stosunku jakości do ceny, a dopiero gdy znajdę taki, z którego sam bym skorzystał – chętnie się nim dzielę. Właśnie dlatego, w tym rankingu znajdziesz wyłącznie najlepsze oferty telewizji satelitarnej i cyfrowej od znanych operatorów, oferujące bogaty pakiet kanałów dostępnych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Podobnie jak Ty, zdaję sobie sprawę, jak ważny jest wybór odpowiedniej oferty telewizji cyfrowej. Z jednej strony chciałbyś otrzymać najlepszą jakość, ciekawe kanały i domową rozrywkę dla całej rodziny. Z drugiej natomiast z pewnością nie chciałbyś za to wszystko przepłacać – to jasne.
jaka telewizja?Dlatego, przed wyborem najlepszej telewizji satelitarnej, czy też cyfrowej dla siebie i najbliższych, musisz pamiętać, że większość ofert na rynku jest długoterminowych. To oznacza, że Twoja umowa jest zawierana na minimum 12 lub 24 miesiące, przez co dokonanie złego wyboru będzie kosztowało Cię więcej i pozostanie z Tobą “na dłużej”.

Jeżeli jednak dokonasz przemyślanej decyzji, wybierzesz pakiet, który spełnia Twoje oczekiwania, a dodatkowo jest atrakcyjny cenowo – przez cały czas trwania umowy możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Wybór operatora – najczęściej zadawane pytania

Prezentowany ranking telewizji satelitarnych i cyfrowych jest odpowiedzią na wyzwania, przed którymi sam niejednokrotnie stawałem i na to, czego zawsze brakowało mi podczas wyboru nowego dostawcy.

W poniższym zestawieniu znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia związane z wyborem Twojej telewizji, czyli:

  • Jaką telewizję wybrać i gdzie najlepiej ją kupić?
  • Jak unikać błędów i pułapek z którymi może spotkać się klient?
  • Jak odnaleźć się w gąszczu ofert, pakietów i reklam otaczających nas z każdej strony?

Nawet kilkaset złotych oszczędności w rok

Pamiętaj, że ranking jest moją subiektywną opinią, opartą jednak na wyliczeniach i dokładnych analizach. Uważam, że całkiem dobrze odnajduję się w cyfrowym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że kilkunastu moich znajomych skorzystało z wiedzy zawartej w tym rankingu. A co najważniejsze – każdy z nich cieszy się bogatym pakietem telewizji, brakiem przerw w jej odbiorze, a przede wszystkim realnymi oszczędnościami.

W ich kieszeniach pozostaje bowiem nawet ponad 500 zł rocznie! Dzięki możliwościom jakie daje Internet, teraz także Ty możesz to wykorzystać ?.

Jaką telewizję wybrać?

Już kilka lat temu telewizja cyfrowa zastąpiła w Polsce telewizję analogową, efektem czego możemy się cieszyć bardziej zaawansowaną technologią, odbiorem kanałów HD i szeregiem korzyści, które oferuje nowoczesna telewizja praktycznie w całej Polsce.

Jednak ilość kanałów, jakie możemy odbierać standardowo w ramach tzw. bezpłatnej telewizji (dostępnej bez wykupienia oferty telewizyjnej) dla większości użytkowników jest niewystarczająca. Powiedzmy sobie szczerze, kilkanaście kanałów i to w dodatku średniej jakości odbioru, nie zapewni Ci rozrywki nawet na kilka dni.
telewizja satelitarnaZatem, jakiego operatora powinieneś wziąć pod uwagę, aby wybrać tanią i szeroką ofertę kanałów, z których skorzystasz Ty oraz cała Twoja rodzina?

Zapoznaj się z rankingiem oraz opiniami opisującymi 3 subiektywnie najlepsze oferty telewizji satelitarnych i cyfrowych w Polsce.

Mój ranking telewizji satelitarnych i cyfrowych – oferty

OperatorUwagiGdzie kupić?
1.Canal+nowoczesna telewizja o bogatej ofercie ZOBACZ
2.Polsat Boxnajwiększy operator telewizji satelitarnej w Polsce ZOBACZ
3.UPCtani wybór telewizja + internet ZOBACZ

1. Moja opinia o nc+

Zgodnie z jednym ze sloganów marki (“odpowiada wymagającym”), nc+ prezentuje się jako nowoczesna telewizja o bogatej ofercie. Właśnie za to dostaje ode mnie dużego plusa. W chwili aktualizacji tego artykułu, najtańszy pakiet za jedyne 19,99 zł / m-c oferuje ponad 80 kanałów (83), z ponad 35 to te w jakości HD.

To tak jakbyś płacił zaledwie 24 grosze za dostęp do 1 kanału i to przez cały miesiąc.

Same kanały to nadal nie wszystko, bowiem do swojej dyspozycji możesz mieć także usługi dodatkowe:

  • Jeżeli posiadasz telewizor 4K – przy zakupie odpowiedniego pakietu odbierzesz specjalny dekoder (4K Ultrabox+), dzięki któremu uzyskasz jeszcze lepszą jakość obrazu i możliwość widzenia większej ilości detali.
  • Jeśli chcesz oglądać telewizję także na swoim smartfonie lub komputerze – otrzymasz możliwość śledzenia ulubionych programów za pomocą przeglądarki internetowej oraz dedykowanej aplikacji mobilnej na systemy Android, iOS, Windows Phone.

W mojej opinii, nc+ idzie z duchem czasu, dbając o to, aby oferta była zarówno aktualna, dopasowana do dynamicznie zmieniającego się rynku, jak i atrakcyjna pod względem finansowym.

Jak zamówić nc+?

Do wyboru masz kilka opcji: przez Internet, za pomocą infolinii lub bezpośrednio w oddziale.

Moim zdaniem nc+ najlepiej jednak zamówić przez internet. Robiąc to w ten sposób, nie tylko oszczędzisz czas i pieniądze (potrzebne chociażby na dojazd lub połączenie telefoniczne), ale przede wszystkim otrzymasz dodatkowy bonus w postaci obniżki ceny abonamentu lub dodatkowego prezentu.

Operatorzy telewizyjni bardzo chętnie wynagradzają bowiem osoby samodzielne. Brak konieczności obsługiwania ich w salonie lub poprzez infolinię skutecznie obniża koszty, a co za tym idzie – pozwala “dzielić się” zyskami i wręczać dodatkowe benefity – właśnie osobom wykorzystującym nowoczesne formy zawierania umów.
 Aktualizacja: W październiku doszło do zmiany nazwy operatora, który z nc+ zmienił się w CANAL+.
Obecnie w jego ofercie znajdziesz ciekawą promocję, dzięki której pierwsze kilka miesięcy telewizji w wybranych pakietach otrzymasz o 25% taniej. Warto się pospieszyć i skorzystać! 

Zamów przez Internet i odbierz swój prezent
 

2. Opinia o Cyfrowym Polsacie

Na uznanie zasługuje to, że Cyfrowy Polsat, to największy operator telewizji satelitarnej w Polsce i zarazem największy pod tym względem w Europie Środkowo-Wschodniej (źródło: Wikipedia). Co ciekawe, w skład Grupy Polsat wchodzi nie tylko Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat, ale też Polkomtel (czyli operator sieci Plus) oraz Ipla (dostawca telewizji internetowej). Jest to zatem jedna z największych polskich firm, do której zaliczają się sprawdzone, zaufane i działające od lat marki.

2 miejsce w moim rankingu zostało przyznane mu zarówno za w/w aspekty, ale przede wszystkim za bardzo ciekawą ofertę pakietu telewizyjnego – Premium MAX z umową na 24 miesiące.

W chwili aktualizacji artykułu, pierwsze 3 miesiące są w nim za darmo, potem cena to zaledwie 100 zł / m-c, w ramach czego otrzymasz:

  • Nielimitowany dostęp do ponad 160 kanałów filmowych, sportowych, edukacyjnych, z bajkami dla dzieci, rozrywkowych, muzycznych i wielu innych, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie :).
  • Kanały HBO, Cinemax, Eleven, serwis Cyfrowy Polsat GO, czyli regularny dostęp do kanałów, za które normalnie musiałbyś dopłacić – i to sporo!
  • Nowoczesny dekoder dający Ci możliwość nagrywania filmów, seriali i programów, posiadający wbudowany moduł Wi-Fi oraz kilka innymi ciekawych i przydatnymi opcji (dodatkowa opłata za tę dogodność to symboliczne 1 zł).

Muszę przyznać, że oferta Cyfrowego Polsatu jest naprawdę atrakcyjna. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy to, że wszystkie te udogodnienia kosztują zaledwie 3 zł dziennie – a w dodatku obecnie 3 miesiące są całkowicie bezpłatne.

Jak zamówić Cyfrowy Polsat?

Tak, jak w poprzednim przypadku – do wyboru masz kilka opcji, a pośród nich Internet, infolinię lub bezpośrednią wizytę w salonie. I podobnie, jak wcześniej, postawienie na zakup telewizji przez Internet wydaje się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, dzięki któremu skorzystasz z dodatkowych zniżek i promocji. Dodatkowo oszczędzając przy tym zarówno czas, pieniądze, jak i swoje nerwy. Jako ciekawostkę dodam Ci, że podczas rozmowy z konsultantem otrzymałem informację potwierdzającą, że oferta na stronie jest najkorzystniejsza dla klienta – salon i infolinia to bowiem inne kanały sprzedaży.

Zamów przez Internet i skorzystaj z promocji
 

3. BONUS 2 w 1: UPC – tani wybór telewizja i internet

Wiem, że bardzo wiele osób szuka korzystnej oferty w pakiecie posiadającej telewizję i Internet, dostępnej w dużych miastach oraz budynkach wielorodzinnych. Właśnie dlatego w moim rankingu postanowiłem uwzględnić ich potrzeby i wskazać UPC. UPC nie jest co prawda operatorem telewizji satelitarnej, jednak postanowiłem opisać także tą propozycję jako specjalny bonus.

Miejsce na podium powędrowało do operatora UPC przede wszystkim za kompleksową i bardzo atrakcyjną ofertę łączącą w sobie telewizję oraz Internet. W chwili pisania artykułu znajdziesz u niego pakiet TV + internet światłowodowy już od 79,99 zł mies, dzięki któremu otrzymasz:

  • Aż 165 kanałów, z czego ponad 70 w jakości HD, pośród których czekają na Ciebie sport, filmy, rozrywka, edukacja oraz bajki.
  • Zawrotnie szybki Internet 300Mb/s z darmowym modemem WiFi, który wykorzystasz zarówno do pracy, jak i rozrywki.

Jeżeli więc zależy Ci na dobrej warunkach, kompleksowej ofercie 2w1, a przede wszystkim atrakcyjnej cenie, w ramach której otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz – przejdź na stronę UPC i zobacz aktualne oferty w pakiecie:

Sprawdź dostępne promocje
 

Jak zamówić pakiet telewizji i Internetu od UPC?

Możesz uznać, że się powtarzam, ale naprawdę nie mam wyjścia :). Jeżeli zależy Ci na tym, aby skorzystać z taniego pakietu, w którym znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba, nie chcesz marnować czasu na stanie w długich kolejkach lub rozmowy na infolinii – po prostu wejdź na stronę operatora i zamów swój pakiet bezpośrednio przez Internet.

Zamów przez Internet i skorzystaj z promocji
 

Od czego zależą ceny pakietów telewizji?

Ceny poszczególnych pakietów telewizji satelitarnej, cyfrowej są zróżnicowane. Od czego więc zależy, ile zapłacimy? Największy czynnik stanowi ilość kanałów – im więcej, tym większy comiesięczny rachunek. Właśnie dlatego przed wyborem konkretnego pakietu warto, abyś zastanowił się, jakie są Twoje potrzeby. Inne wymagania mają bowiem single, inne kilkuosobowa rodzina, fan sportu, a jeszcze inne kinomaniak.
najlepsza telewizjaSpisz swoje preferencje i ulubione kanały, a następnie zweryfikuj ich dostępność z listą odbieranych stacji. To pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, która telewizja będzie dla Ciebie najlepsza. Informacje są łatwo dostępne na stronach internetowych operatorów – zazwyczaj po wyświetleniu szczegółów konkretnego pakietu.

Kupuj online – taniej i bezpieczniej

Osobiście polecam dokonanie zamówienia pakietu telewizyjnego bezpośrednio przez internet, – najlepiej i najbezpieczniej na oficjalnej stronie operatora (w rankingu znajdziesz dokładne linki). Z mojego doświadczenia jest to najlepsze rozwiązanie, gwarantujące Ci ochronę i wygodę, a przede wszystkim pewność, że zamawiasz u sprawdzonego dostawcy. Ponadto, kupowanie online często wiąże się z dodatkowymi gratisami występującymi w postaci unikalnych obniżek, których nie otrzymasz u konsultanta infolinii czy sprzedawcy w salonie.

Musisz bowiem wiedzieć, że osoby pracujące bezpośrednio w salonach oraz na infoliniach są szkolone tak, aby wypracować jak największy zysk. Dysponują odpowiednimi technikami, narzędziami oraz umiejętnościami mającymi przekonać Cię do zakupu jak najdroższych pakietów – nawet wtedy, gdy nie masz tego w planach.

Dodatkowo, kupując przez Internet jako Konsument zyskujesz dodatkowe prawo do zwrotu towaru w przeciągu 14 dni, i to bez podania przyczyny czy ponoszenia dodatkowych kosztów. Nawet, jeżeli się pomylisz lub coś Ci się nie spodoba w usłudze, nie będzie z tym problemu – dostawca będzie miał obowiązek anulować Twoją umowę.

Kilka słów o opiniach

kilka słów o opiniachW Internecie znajdziesz opinie o praktycznie o każdym znanym operatorze telewizyjnym, jak i internetowym. Przestrzegam jednak przed braniem ich zbyt mocno do siebie. Przez lata korzystałem z różnych telewizji znanych marek. Nigdy w przypadku żadnego nie pojawił się problem przez który musiałbym “obsmarować” firmę w sieci. Drobne komplikacje oczywiście się zdarzały, ale zawsze w granicach zdrowego rozsądku, a co ważne – były rozwiązywane szybko i sprawnie.

W mojej opinii jest wiele ludzi, którzy po prostu lubią wyolbrzymiać pojawiające się problemy i wylewać w sieci swoją frustrację. Tobie na pewno też nieraz udało się spotkać z takim typem człowieka.

Załóżmy hipotetyczną sytuację awarii telewizji na kilka godzin. Jeżeli wszystko działa bez zarzutu dzień w dzień przez miesiące lub lata i pojawi się jedna tymczasowa awaria, to który moment zapamięta, wyolbrzymi i którym podzieli się w sieci nasz hejter? W tym momencie nie ma dla niego znaczenia, że jego telewizja cyfrowa działa bez zarzutu przez setki poprzedzających dni. Jeżeli firmy mają miliony klientów, zawsze trafi się wśród nich garstka, która będzie gotowa podejmować się takich zachowań.

Drugim aspektem jest fakt, że nie można wykluczyć sytuacji w której komentarze pisane są przez konkurentów, którzy nie korzystali, nie korzystają i nie mają zamiaru skorzystać z danych usług, a jedynym ich celem jest zaszkodzenie drugiej firmie.

Moim zdaniem rzeczywistość jest taka, że operatorzy telewizji satelitarnych, którzy są liderami działają na naszym rynku latami, ufają im rzesze klientów a jakość usług jest zadowalająca. Gdyby było inaczej, to najzwyczajniej w świecie firmy nie funkcjonowałyby tyle lat i nikt nie chciałby korzystać z ich ofert. Zażalenia w przeważającej części przypadków dotyczą problemów prostych do rozwiązania lub wynikają po prostu z nieznajomości zapisów umowy podpisywanej przez klientów.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Bez kategorii
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

   

Najnowsze wpisy:


Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *