Mały telewizor do kuchni: jaki wybrać i ile to kosztuje?

Minęły już czasy, kiedy mały telewizor do kuchni oznaczał urządzenie 15 czy 17 calowe. Obecnie praktycznie nie produkuje się już porządnych TV o tej wielkości matrycy. Zdając sobie sprawę z ograniczeń niektórych pomieszczeń musimy jednak zadbać o miejsce dla 24 calowego urządzenia. Jednak czy będzie to aż takim problemem?

24 cale to około 60 cm. Telewizory kineskopowe o tej wielkości ekranu zajmowały bardzo dużo przestrzeni – były na ogół głównym odbiornikiem w domu i nie dało się uch wygodnie postawić w małym pomieszczeniu . Dziś jednak, w dobie płaskich odbiorników, TV tej wielkości zmieści się w większości miejsc. Pamiętajmy, że możemy go nawet powiesić na ścianie. Wtedy będzie zajmował jedynie symboliczną powierzchnię. Warto, by był wyposażony w solidna podstawkę bądź nóżki – tak, by postawiony na blacie był stabilny.

Telewizor kuchenny – jaki powinien być?

Przede wszystkim prosty w obsłudze. Zastanówmy się do czego głównie będzie używany? Prawdopodobnie do obejrzenia wiadomości przez dorosłych rano, przed wyjściem do pracy. Także dzieci chętnie zobaczą jakąś bajkę jedząc śniadanie. Dodatkowo będą dzięki temu grzeczne i może zjedzą posiłek do końca? ?Kucharz chętnie obejrzy jakiś serial przygotowując danie dla całej rodziny, a przygotowanie kilku kanapek w trakcie transmisji meczu nie będzie musiało wiązać się z utratą wizji. Jeśli w kuchni znajduje się też stół jadalny, to cała rodzina może przy wspólnym posiłku obejrzeć film.

Co łączy te wszystkie sytuacje? Zaangażowanie w inne czynności, niezwiązane bezpośrednio z ustawianiem TV. Co za tym idzie – chcemy, by nasz telewizor do kuchni był jak najłatwiejszy w codziennym użytkowaniu. Włączenie programu powinno być proste, nie wymagać obsługi dwóch pilotów. Jeśli więc korzystamy z cyfrowej telewizji naziemnej, to TV powinien mieć wbudowany dekoder umożliwiający jej odbieranie.

O tym jakie kanały można dziś zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej przeczytasz w jednym z moich poprzednich wpisów. Zapraszam do lektury.

Patrząc „jednym okiem” na ekran, a także krzątając się po kuchni możemy też wymagać, by obraz był dobrze widoczny pod różnymi kątami. Nie zadowoli nas możliwość wygodnego oglądania tylko na wprost TV. Dlatego też istotna będzie jakość matrycy. Musi ona pozwalać na obserwację akcji z każdego miejsca w kuchni. Tu też potwierdza się, że mały ekran nie do końca się sprawdzi. Na 15-calowym nie zobaczymy dobrze szczegółów z większej odległości.

Ostatnią z najważniejszych rzeczy, na które zwróciłem szczególną uwagę jest nagłośnienie. Nie wymagam od małego telewizora do kuchni jakości dźwięku na poziomie dużych TV do salonu. Nie o to tu chodzi. Jednak solidna moc głośników bardzo się przyda. Weźmy pod uwagę pracujący wyciąg okapu, gotującą się wodę czy silnik miksera – to wszystko będzie zagłuszać nasz telewizor. Dlatego moc głośników TV jest tak istotna.

Ile kosztuje mały telewizor do kuchni?

ile kosztuje TV do kuchni?Telewizory przeznaczone do pomieszczeń, gdzie nasze wymagania są trochę inne, niż wobec najlepszych TV do salonów są stosunkowo tanie. Nie znajdziemy jednak dobrego produktu za 200 czy 300 zł. Oczywiście za taką kwotę kupimy jakiś telewizor, lecz będzie o nim można powiedzieć tylko tyle, że rzeczywiście jest „jakiś”. Wyświetli obraz, nada dźwięk i… to by było na tyle. Z mojego doświadczenia wynika, że urządzenia dostępne za najniższe kwoty spowodują, że będziemy jak najszybciej przenosić się do innego TV, by móc komfortowo oglądać ulubiony serial czy wiadomości.

Dlatego konieczne będzie przeznaczenie kwoty w granicach od 700 do 1000 zł na dobry telewizor do kuchni. Może to wydawać się już znaczącym wydatkiem. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to jak często i długo przebywamy właśnie w kuchni i jak wiele czasu oszczędzimy mogąc wtedy z TV korzystać – to będzie warto. Dlatego zachęcam do zapoznania się z moim zestawieniem najlepszych wyborów małych telewizorów do kuchni.

Mój ranking najlepszych telewizorów kuchennych

Poniżej przedstawiam listę najlepiej według mnie sprawdzających się w kuchennych warunkach odbiorników. Zwróciłem swoją uwagę na modele, które posiadają dobrą, solidną podstawkę lub możliwość powieszenia na ścianie. Opisuję Ci ich szczegółowe parametry. Mam swoich faworytów, jednak chciałbym, abyś Ty mógł wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.

TV do kuchniWyróżnikGdzie kupić?
BLAUPUNKT BN24H1132EEB 24″ LEDUniwersalny mały telewizor ZOBACZ
Sharp 24BI5EA 24”
Android TV i dobre nagłośnienie ZOBACZ
PHILIPS 24PFS5525 24″ LEDWysoka jakość obrazu ZOBACZ

BLAUPUNKT BN24H1132EEB 24″ LED

BLAUPUNKT BN24H1132EEBTen dostępny za niecałe 700 zł Blaupunkt z solidną podstawką posiada następujące główne parametry:

 • ekran 24 cale o rozdzielczości 1366×768 pikseli (HD Ready)
 • odświeżanie obrazu 50 Hz
 • podświetlenie Direct LED
 • kąty widzenia pionowy i poziomy po 178 stopni
 • głośniki 6W w systemie 2.0
 • tunery DVB-T i DVB-T2, DVB-C, DVB-S i DVB-S2 oraz analogowy
 • złącza HDMI oraz USB
 • zgodność ze standardem VESA

Telewizor ten odbierze sygnał zarówno w dotychczasowym, jak i nowym standardzie naziemnej telewizji cyfrowej. Z powodzeniem podłączymy go też do anteny satelitarnej oraz sygnały telewizji kablowej bez żadnych dodatkowych tunerów. Zapewnia to ogromna wygodę i uwalnia od konieczności używania dodatkowych pilotów.

Zwracam uwagę na kąty widzenia. Nie tylko zobaczymy obraz klarowny i wyraźny niezależnie od tego w którym miejscu kuchni będziemy się w danej chwili znajdować. Ważne, że nawet, gdy TV będzie stał na podłodze lub zostanie zawieszony blisko sufitu – nie będzie to wpływać na jakość tego, co obejrzymy. Wszystko w zadowalającej rozdzielczości 1368×768 pikseli.

Rozdzielczość HD Ready nie jest co prawda najwyższą z obecnie popularnych, wystarcza jednak do oglądania większości nadawanych filmów czy seriali. Sprawdza się szczególnie dobrze na TV o mniejszych rozmiarach matrycy, tj. do 24 cali włącznie.

Blaupunkt posiada dwa głośniki o mocy 6W w systemie stereo. Dodatkowo korzysta z Dolby Audio oraz korektora dźwięku. Dzięki temu w zależności od rodzaju nadawanej audycji możemy dostosować ustawienia dźwięku. Pozwoli to w szczególności na wybranie takiej korekcji, która zapewni najlepsze udźwiękowienie w kuchni. Polecam szczególnie podbicie wysokich tonów, które będą skutecznie przebijać się przez zakłócenia w postaci pracujących sprzętów kuchennych.

tani blaupunkt do kuchni

Ten mały TV do kuchni nie posiada łączności WIFI, Bluetooth czy nagrywania USB. Jednak nie powinno to stanowić problemu w środowisku kuchennym, w którym skupiać będziemy się na oglądaniu telewizji. Dodatkowo możemy skorzystać z wejścia VGA, dzięki któremu w razie potrzeby podłączymy komputer i obejrzymy film czy serial przechowywany na jego dysku.

Zgodność ze standardem VESA 100×100 pozwala na wykorzystanie powszechnie dostępnych uchwytów ściennych do powieszenia na ścianie tego małego TV do kuchni. Jeśli jednak zdecydujemy się na postawienie go na kuchennym blacie, szafce czy stole – będzie stał tam stabilnie i bezpiecznie. Wykorzystamy do tego podstawkę znajdującą się w zestawie. Jest ona bardzo solidna i zabezpiecza Blaupunkta przed przewróceniem się czy to w przód czy do tyłu.

Z istotnych informacji warto wymienić jeszcze klasę energetyczną F – nie jest to mistrz oszczędności, ale raczej nie będzie używany kilkanaście godzin na dobę. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Sharp 24BI5EA 24”

Sharp 24BI5EATen droższy, bo dostępny za około 1000 zł konkurent posiada lepsze parametry. Oto one:

 • ekran 24 cale o rozdzielczości 1366×768 pikseli (HD Ready)
 • odświeżanie obrazu 50 i 60 Hz
 • Smart TV z Androidem 9.0
 • Komunikacja WIFI, Bluetooth
 • głośniki 10W w systemie 2.0
 • tunery DVB-T i DVB-T2, DVB-C, DVB-S i DVB-S2 oraz analogowy
 • złącza HDMI x2, USB x2, czytnik kart pamięci, Ethernet, złącze optyczne
 • zgodność ze standardem VESA

Za 999 zł otrzymamy w pełni multimedialny TV z ekranem w rozdzielczości HD Ready. Podłączymy go do Internetu kablem lub przy pomocy WIFI. Dzięki temu pobierzemy i zainstalujemy dowolną aplikację dostępną dla Android TV. Obejrzymy zatem Netflixa, Youtube czy HBO bezpośrednio na telewizorze, bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń takich, jak laptop. To rzeczywiście duża wygoda. W razie konieczności połączenie z telefonem zapewni funkcja Chromecast. Nie nagramy jednak audycji na USB – ten TV nie jest wyposażony w rejestrację na USB. Podłączymy jednak mysz lub klawiaturę poprzez interfejs Bluetooth.

Bluetooth w TV może z pozoru wydawać się zbędny. Docenimy go jednak surfując po sklepie Google Play czy wpisując frazy podczas wyszukiwania filmów na Netflixie. Gdy podłączymy klawiaturę czy mysz przez BT odczujemy komfort współpracy z multimedialnym telewizorem.

Sharp zapewnia płynny obraz dzięki funkcji Active Motion 400. Wspominałem wcześniej o oglądaniu meczu w kuchni? Zatem na tym TV zobaczymy go w doskonałej jakości dzięki płynnemu obrazowi. Być może nawet zdecydujemy się obejrzeć widowisko sportowe do końca w kuchni? ?

Korektor dźwięku dla mocnych głośników 10W w systemie stereo zapewnia wystarczające nagłośnienie nawet w najtrudniejszych kuchennych warunkach. To naprawdę solidne głośniki, które według opinii użytkowników zwracają uwagę czystością dźwięku. Zaskakujące w tak niedużej obudowie – sam byłem zdziwiony aż tak dobrymi opiniami. Według niektórych ten niewielki TV nadaje się pod względem nagłośnienia nawet do większych pomieszczeń!

nagłośnienie telewizora

Choć zdecydowanie przewyższa on pierwszego na liście Blaupunkta pod względem podstawowych parametrów, to nie posiada tak stabilnej podstawy. Dlatego też jeśli nie mamy możliwości zainstalowania TV w kuchni na ścianie, warto rozważyć zakup tańszego konkurenta. Sharp będzie narażony na przewrócenie, gdyż stać będzie na dwóch nóżkach, które co prawda są dość przyzwoite, jednak nie zapewniają dużej stabilności. Będzie to szczególnie ważne, gdy po mieszkaniu czy domu biegają dzieci, dla których takie tematy, jak możliwość uszkodzenia TV nie są najważniejsze w życiu ? Jeśli jednak zdecydujemy się na powieszenie tego małego telewizora na ścianie, skorzystamy ze standardowego uchwytu VESA 100×100. TV posiada 24 miesiące gwarancji oraz klasę energetyczną F.

PHILIPS 24PFS5525 24″ LED

PHILIPS 24PFS5525Bardzo ciekawa propozycja Philipsa za 799 zł. Niestety ten model ma problemy z dostępnością, dlatego warto się spieszyć z decyzją! Oto jego podstawowe parametry:

 • ekran 24 cale o rozdzielczości 1920×1080 pikseli (FullHD)
 • odświeżanie obrazu 50 Hz
 • kąty widzenia 178 stopni w pionie i w poziomie
 • głośniki 6W w systemie 2.0
 • tunery DVB-T i DVB-T2, DVB-C, DVB-S i DVB-S2 oraz analogowy
 • złącza HDMI x2, USB
 • nagrywanie na USB
 • zgodność ze standardem VESA

Czy wyróżnia się ten TV? Przede wszystkim rozdzielczość obrazu. Posiada matrycę wyświetlającą w FullHD, co przy wielkości ekranu w rozmiarze 24 cali zadowoli nawet najbardziej wymagających widzów. Szerokie kąty widzenia zapewniają dostep do treści z dowolnego miejsca w kuchni. Do tego posiada możliwość nagrywania na USB, dzięki czemu wybrane audycje obejrzymy w dogodnym dla siebie czasie.

Nagłośnienie zapewniają głośniki o mocy 6W. Warto zatem skorzystać z korektora, by zapewnić sobie dźwięk o wystarczających parametrach w sytuacji zakłóceń pracującym sprzętem AGD. Działa on w tym modelu dość dobrze i precyzyjnie. Dodatkowo użyjemy funkcji oczyszczania dźwięku dzięki Clear sound oraz Infinite surround – przestrzennego dopasowania do pomieszczenia.

Procesor jednordzeniowy, zainstalowany w Philipsie nie jest co prawda z najwyższej półki, zapewnia jednak płynne działanie wszystkich menu oraz szybkie przełączanie między kanałami. Z czego wynika zastosowanie wydajnego procesora? Obraz w jakości FullHD wymaga szybkiej obróbki przez podaniem na matrycę. Musi być wyświetlany bez opóźnień. Dzięki temu otrzymujemy szybki i wygodny w obsłudze produkt.

Nóżki tego niewielkiego TV do kuchni są dość stabilne, jednak nie tak, jak podstawka Blaupunkta. Dlatego najlepiej będzie skorzystać ze standardu VESA 75×75 i powiesić go na ścianie. Klasa energetyczna produktu to F, gwarancja obejmuje 24 miesiące.

Który telewizorek do kuchni wybrać?tv do kuchni prosty w obsludze

Z przedstawionych, najlepszych według mnie modeli TV do kuchni moim faworytem jest Blaupunkt. To najbardziej uniwersalny mały telewizor. Zapewnia świetne kąty widzenia, przyzwoity dźwięk i przede wszystkim bardzo solidną podstawkę. Jeśli jednak zechcemy skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw Smart TV oraz Internetu – warto wziąć pod uwagę model Sharp. Dobrze działający Android TV to pełnia możliwości integracji telewizora z globalną siecią oraz szeroki wybór rozrywki. Natomiast osoby chcące najwyższej jakości obrazu w małym telewizorze do kuchni powinny rozważyć zakup opisanego przeze mnie Philipsa.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Rankingi
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *