Promocje na telewizory – gdzie i kiedy szukać wyprzedaży oraz dobrych ofert? Podpowiedzi

Zakup nowoczesnego telewizora typu LED, OLED czy QLED, a także Nanocell, może być sporym wydatkiem, nawet dla osoby dysponującej większym budżetem. Jeśli masz za sobą lekturę tego mojego wpisu, to wiesz już, na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego TV. Jednak warto się teraz zastanowić, gdzie znaleźć promocje na telewizory, by jak najwięcej oszczędzić. Kiedy szukać wyprzedaży oraz dobrych ofert? Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi podpowiedziami, które przygotowałem specjalnie dla Ciebie.

Dla przeciętnego nabywcy moje rady mogą okazać się sposobem na zaoszczędzenie kilkuset, a nawet ponad tysiąca złotych. Kto nie chciałby zostawić sobie takiej kwoty w portfelu, prawda? ?

gdzie szukać promocji na tv

Od czego zacząć? Gdzie szukać promocji na TV?

Na początek zajmijmy się tym, jak najłatwiej zaoszczędzić na wydatku na telewizor. Polecam zadanie sobie kilku ważnych pytań:

 • Jak dużego telewizora naprawdę potrzebuję?
 • Jakie funkcje są dla mnie istotne?
 • Jakiego typu matryca jest mi potrzebna?
 • Czy chcę kupić TV wiodącej marki, czy może zadowolę się którąś z tańszych?

Sporo informacji na ten temat znajdziesz też we wspomnianym już przeze mnie wpisie. Dlaczego od tego zaczynamy? Robimy tak, ponieważ najłatwiej jest zaoszczędzić na zakupie wybierając TV spełniający Twoje wymagania, ale ich nie przekraczający. W ten sposób nie wydasz dodatkowych pieniędzy na funkcje, możliwości czy rozmiar matrycy, z których tak naprawdę nie skorzystasz.

Promocje na telewizory OLED – najłatwiej w dużej sieci

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie dobrej promocji na telewizor jest przeglądanie stron jednej z dużych sieci:

 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV EURO AGD
 • Ole Ole!
 • Morele
 • Neonet
 • X-KOM
 • Komputronik
 • Avans

Jak szukać okazji, by skorzystać z wyprzedaży czy zniżki? Obserwuj kwoty zaproponowanych przez wyszukiwarkę sprzedawcy produktów. Niektóre z nich będą oznaczone jako przekreślone, z podaniem nowej, niższej ceny. Poznasz także zasadę jej przyznawania. Promocje mogą być:

 • Stałe, na wybrany model lub markę
 • Związane z zakupem dodatkowego sprzętu, na przykład soundbara
 • Czasowe, na przykład z okazji Black Friday czy okresu świątecznego

W wybranych przypadkach sklep obok ceny poda kod, który trzeba będzie wprowadzić w formularzu zakupu, by skorzystać ze zniżki.

Jak często zdarzają się promocje na telewizory w dużych sieciach? Można powiedzieć, że trwają one ciągle, gdyż lubimy kupować, w niższej od standardowej, cenie. Zmieniają się jednak z tygodnia na tydzień, czasem nawet z dnia na dzień i mogą dotyczyć różnych typów TV, ich marek, a nawet poszczególnych modeli. Zależy to od polityki producenta, sieci handlowej, a także takich biznesowych aspektów, jak stany magazynowe czy zachowanie się konkurencji.

promocje na telewizory sklepy

Przyjrzyj się ofercie outletowej

Promocje na telewizory 65 cali, Samsung, LG czy SONY w ofercie outletowej mogą być skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Oferta tego typu proponowana jest przez wiele sieci handlujących elektroniką. Produkty z outletu są odpowiednio oznaczone, a ich cena jest niższa. Dlaczego? Oto przyczyny:

 • TV mogą pochodzić z wystawy w sklepie
 • Telewizory mogą nosić niewielkie ślady zużycia, przenoszenia czy podłączania
 • Produkty mogą też pochodzić ze zwrotów konsumenckich, kiedy na przykład ktoś, kto kupił przez Internet skorzystał z prawa do zwrotu w ciągu 14 dni
 • Opakowanie może być pierwotnie otwarte lub możesz otrzymać opakowanie zastępcze
 • Mogą to być ostatnie sztuki danego modelu

Jakie są zasady kupowania produktów outletowych w jednej ze znanych i sprawdzonych sieci? Warto pamiętać, że są takie same, jak przy zakupie pełnowartościowych egzemplarzy, a możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych:

 • Przy zakupie przez Internet masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny
 • Obejmuje Cię ochrona gwarancyjna
 • Produkt powinien być całkowicie zgodny z opisem – jeśli posiada ślady zużycia lub lekkie uszkodzenia, to będzie to dokładnie opisane przez sprzedawcę

Jak szukać oferty outletowej, promocji na TV? Wystarczy, że skorzystasz ze standardowej wyszukiwarki RTV EURO AGD czy Media Expert. Pamiętaj, żeby zaznaczyć opcję „produkty z outletu” lub „oferta outlet”. W wynikach otrzymasz listę dostępnych telewizorów. Niektóre sieci wykorzystują osobną zakładkę na swojej stronie, by wyświetlić przecenione TV i inna elektronikę.

Ciekawostką jest, że sprzedaż outletowa w dużej sieci elektronicznej może dotyczyć także zupełnie pełnowartościowych produktów, które są po prostu ostatnimi egzemplarzami danego modelu.

Wyprzedaż telewizorów – łatwy sposób na śledzenie cen

Polecanym przeze mnie wielu osobom sposobem na porównywanie cen w różnych sklepach jest skorzystanie z agregatora. Jednym z nich, bardzo popularnym i lubianym, jest serwis Skąpiec. Co daje skorzystanie z jego usług? Najważniejsze, o czym warto pamiętać, to:

 • Serwis jest całkowicie bezpłatny
 • W celu zakupu otrzymasz przekierowanie na stronę sprzedawcy
 • Informacje aktualizowane są na bieżąco

Jeśli zatem w którymkolwiek ze sklepów internetowych pojawi się obniżka ceny na interesujący Cię TV, to serwis poinformuje Cię o tym przy wyszukiwaniu najlepszych ofert. Zobaczysz niższą kwotę za zakup, już z uwzględnieniem promocji.

Pamiętaj proszę, że odnośnik do produktu może odesłać Cię do oferty outletowej. Wiesz już jednak, że w takim wypadku możesz trafić na pełnowartościowy telewizor w promocji.

gdzie kupić telewizor w promocji

Czy w hipermarketach warto szukać promocji na TV?

Oferta dużych sklepów, w których prócz artykułów spożywczych, przemysłowych czy innych, znajdziesz także elektronikę, może być naprawdę interesująca. Możesz na pewno zauważyć, że królują tam tańsze marki – czasem kupisz TV niższej klasy za bardzo korzystną cenę. Rozglądając się za markowym modelem, wyposażonym w nowoczesne funkcje, da się w hipermarkecie trafić perełkę. Z czego to wynika?

Sklepy takie, które nie specjalizują się w sprzedaży jednego typu produktów, mają w zakresie magazynowania ograniczone możliwości. W ten sposób chcą dość szybko pozbywać się ze stanów posiadania takich artykułów, jak telewizory – w końcu zajmują one sporo miejsca. Jednocześnie raczej niezbyt intensywnie reklamują swoje korzystne dla Ciebie oferty, dlatego prawie w każdym przypadku będzie konieczne udanie się do sklepu. Może także wystarczyć lektura jednej z popularnych gazetek z promocjami, jeśli na przykład otrzymujesz je do skrzynki.

Wielkopowierzchniowe sklepy, czyli hipermarkety, w ostatnich latach odeszły jednak od dystrybucji swoich gazetek do skrzynek pocztowych. Dlatego najskuteczniejszą metodą na poznanie oferty jest udanie się na miejsce, ewentualnie sprawdzenie strony internetowej sieci. Internet może jednak nie wystarczyć, gdyż firmy te nie wszystkie swoje produkty pokazują w sieci.

Warto pamiętać, że transport i montaż, w przypadku zakupu w sklepie niespecjalizującym się w elektronice, trzeba będzie zapewnić na ogół we własnym zakresie.

wyprzedaż telewizorów

Kiedy są największe promocje na telewizory?

W jakim okresie najlepiej jest zainteresować się poszukiwaniem promocji? Czy będzie to środek jesieni, a może każdy piątek w kolejnych tygodniach? Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze oferty znajdziemy:

 • W okresach świątecznych
 • W czasie wprowadzania na rynek nowych modeli, w szczególności nowych technologii
 • Podczas okazji handlowych takich, jak Black Friday czy Black Week
 • W czasie mniejszego zainteresowania zakupem elektroniki – na przykład podczas okresu wakacyjnego
Wprowadzenie nowej technologii możesz zaobserwować bez wysiłku, gdy zobaczysz w TV reklamy. W przeszłości, gdy Samsung zaproponował telewizory OLED, droższe od alternatywnych modeli bez tej technologii, to konkurenci i dystrybutorzy obniżyli ceny swoich TV. W ten sposób chcieli przyciągnąć nabywców na nie tak zaawansowane, jak OLED, rozwiązania.

Warto jednak pamiętać, że promocja na telewizory marek lub modeli, które Cię interesują, może pojawić się w każdej chwili i zupełnie niespodziewanie. W takim wypadku, prócz śledzenia stron dużych sieci handlowych warto od czasu do czasu skorzystać z agregatora, który przejrzyście wskaże najlepsze oferty.

Ile można zaoszczędzić na ofertach promocyjnych?

Większość ofert promocyjnych oferuje zniżki od kilkudziesięciu do około 200 zł. Takie oszczędności są wyraźne, jednak nie każdego zadowolą. Czasem jednak można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, a wybierając model za kilka tysięcy, z outletu – nawet ponad tysiąc złotych. Generalnie zniżki kształtują się następująco:

 • Dla TV do 1500 zł oszczędzisz w promocji od 50 do 150 zł
 • Kupując z ofercie promocyjnej telewizor za 1500 zł do 3500 zł możesz liczyć na zniżkę do 500 zł
 • TV za ponad 3500 zł kupisz w promocji nawet ponad 1000 zł taniej. Najwyższe kwoty dotyczą jednak na ogół telewizorów kosztujących bez zniżki powyżej 5000 zł
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telewizja
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *