Jak przesłać GB z telefonu na telefon, przelać internet w Orange, Play, Plusie, czy T-Mobile?

Dzisiejsze pakiety gigabajtów wydają się duże, lecz może zdarzyć się, że komuś podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki skończą się dostępne do ściągania dane. Pewnie i Ty czasem znajdujesz się w sytuacji, gdy potrzebujesz znaleźć coś w Internecie, czy pobrać jakieś treści, a pakiet się wyczerpał? Może czasami ktoś zwróci się do Ciebie z pytaniem czy prześlesz kilka GB transferu na telefon tej osoby? Jak przesłać GB z telefonu na telefon? W jaki sposób przelać Internet w Orange, Play, Plusie czy T-Mobile? Tego dowiesz się z mojego wpisu.

Przekazanie Internetu na inny numer w pigułce

Tematyką związana z pakietami danych u operatorów sieci komórkowych zajmuję się już od lat. Z moich wpisów dowiesz się chociażby, czy popularne pakiety internetowe są wystarczające do codziennego lub bardziej intensywnego użytkowania. Ciekawą kwestią jest też sposób sprawdzania ile Internetu zostało Ci do wykorzystania w danym miesiącu. Dziś chciałbym zająć się tym jak pomóc innym, gdy ich transfer już się skończył, a Ty masz jeszcze trochę GB do przelania na inny telefon.

Sprawa wydaje się prosta, przynajmniej pod względem technicznym. Stworzenie odpowiedniej funkcjonalności nie stanowi bowiem wielkiego problemu dla operatorów. Jednak w związku z regulaminami ofert, takie praktyki są ograniczone i dostęp do nich wymaga spełnienia kilku warunków. Dlatego postanowiłem przyjrzeć się sprawie w podziale na naszych największych dostawców usług komórkowych. Każdy z nich bowiem posiada odrębne zasady i nie wszyscy dają możliwości stosowania takiego rozwiązania.

przelanie gb na inny telefon

Przekazanie Internetu na inny numer w Orange

Jak wykonać podzielenie się Internetem u pomarańczowego operatora? Jakie są warunki dostępności usługi? Oto one:

 • Musisz być klientem Orange Flex
 • Odbiorca gigabajtów także powinien korzystać z Flex
 • Na Twoim koncie powinna znajdować się odpowiednia liczba danych do wykorzystania

By skorzystać z Orange Flex wystarczy pobrać aplikację na Androidzie, Huawei, lub iPhone. Jakie zyskujesz opcje po jej zainstalowaniu? Możesz:

 • Dzielić się gigabajtami wtedy, kiedy zechcesz
 • Ustawić comiesięczny transfer części swojego pakietu danych do wybranych osób
Pamiętaj, że comiesięczne przekazywanie gigabajtów działać będzie do momentu, aż wyłączysz je w swojej aplikacji. Będzie to wiązać się z każdorazowym pobieraniem części Twojego pakietu danych i przekazywaniu go na numer wybranej przez Ciebie osoby.

W jaki sposób przesłać gigabajty z telefonu na telefon przez Orange Flex? To bardzo proste, oto instrukcja krok po kroku:

 • Uruchom apkę Orange Flex
 • Wpisz samodzielnie docelowy numer telefonu lub wybierz go ze swojej książki telefonicznej
 • Podaj liczbę oznaczającą wielkość pakietu do przekazania
 • Wybierz opcję jednorazową lub comiesięczną
 • Potwierdź przyciskiem Prześlij

Osoba obdarowana dostanie dane, które może wykorzystać do końca swojego, bieżącego okresu rozliczeniowego. Powiadomienie otrzyma ze swojej apki Orange Flex. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma zablokowanych w swoim smartfonie.

Aplikacja Orange musi mieć nadane prawo dostępu do książki telefonicznej, by móc z niej skorzystać. Otrzymasz pytanie o pozwolenie przy pierwszym uruchomieniu tej funkcji lub już przy instalacji ze sklepu Google.

O czym jeszcze należy pamiętać? Jeśli przekazujesz paczkę danych wybranej osobie, to na Twoim koncie nie może po tej czynności pozostać mniej niż 1 GB na Twoje potrzeby. Dodatkowo, obdarowana osoba może od Ciebie uzyskać 1 GB lub wielokrotność tej wartości. Nie są więc możliwe paczki z wartościami ułamkowymi gigabajtów. Jednak dzisiejsze wymagania Internetu są bardzo duże, więc raczej nie będzie to kłopotliwym ograniczeniem ?

jak przekazać gigabajty na inny numer

Jak przesłać GB z telefonu na telefon w T-Mobile?

Usługa dostępna jest dla wszystkich użytkowników taryfy Jump! w T-Mobile. Taryfa ta co prawda ma już 8 lat, jednak możliwe, że są jeszcze aktywni w niej abonenci. Jak to działa? Oto szczegóły:

 • Lider grupy, w której można współdzielić dane może stworzyć zespół składający się z liczby do 10 klientów indywidualnych T-Mobile
 • Każdy z członków grupy musi korzystać z taryfy Jump!
 • Lider może zarządzać wspólnym pakietem danych i decydować komu chce przekazać możliwość korzystania z Internetu oraz podać wielkość pakietu

Jak zaprosić osobę do grupy, w której współdzielony jest Internet? To bardzo proste:

 • Należy uruchomić aplikację do obsługi SMS
 • W treści wpisz numer osoby zapraszanej
 • Wyślij wiadomość na bezpłatny numer 80999

Ty i osoba zaproszona otrzymacie potwierdzenie SMS. Od tej pory zarządzanie przekazywaniem danych możesz prowadzić przez swoje konto na portalu operatora T-Mobile.

Czy w Plusie można przelać GB?

Niestety na czas publikacji artykułu, ten operator nie ma wdrożonego rozwiązania pozwalającego na przekazywanie gigabajtów innym abonentom. Możliwe jednak, że za jakiś czas to się zmieni, dlatego warto obserwować informacje na bieżąco.

jak przekazać gigabajty

Jak przekazać gigabajty na inny telefon w Play?

Także Play nie posiada dziś tej funkcjonalności, ale będę trzymać rękę na pulsie ?

Przelanie gigabajtów nie jest możliwe? Alternatywa w postaci punktu dostępowego

Jeśli nie masz możliwości przekazania zaufanej osobie części swojego pakietu, to możesz do pomocy w skorzystaniu z sieci użyć funkcji Hotspot. Wystarczy, że włączysz udostępnianie Internetu w swoim smartfonie. Należy oczywiście ustalić nazwę sieci i hasło, które podasz drugiej osobie. Może ona te dane wykorzystać do połączenia się z Internetem oferowanym przez Twój telefon. Więcej na ten temat przeczytasz w tym moim wpisie. Pamiętaj jednak, że Twój pakiet internetowy także ma swoje ograniczenia, dlatego dziel się nim rozsądnie ?

Internet współdzielony w Orange Love

Ciekawym rozwiązaniem jest współdzielenie pakietu internetowego między wiele numerów. Możliwość taką dostarcza oferta Orange Love, w której podpięcie pod jedno konto wielu numerów komórkowych pozwala na współdzielenie Internetu. Cały pakiet będą mogły zużywać równocześnie wszystkie numery z Twojego pakietu Orange Love. Może to być świetna alternatywą dla przelewania gigabajtów na inny telefon. W Orange Love są także dostępne zniżki za liczbę usług w jednym pakiecie, dzięki czemu korzyści będą obejmowały także mniejsze sumaryczne koszty Internetu dla wszystkich. Warto to rozważyć przy wyborze Internetu!

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *