Najtańsza telewizja satelitarna – moja recenzja taniej TV za 15 zł

Telewizję satelitarną można oglądać z każdego miejsca, w którym możliwe jest prawidłowe zainstalowanie talerza. Dziś, w dobie powszechnego i taniego dostępu sieci kablowych oraz internetowych wydaje się rozwiązaniem przestarzałym. Wymaga ustawienia sprzętu na zewnątrz budynku, czy na balkonie. Jednak dzięki satelicie możemy oglądać kanały w dowolnym miejscu i za zadziwiająco niską cenę. Jaka jest najtańsza telewizja satelitarna? Zapraszam Cię do zapoznania się z ciekawą ofertą taniej satelitarnej TV.

Przyjrzałem się wszystkim najtańszym telewizjom satelitarnym w Polsce, by wybrać najlepszą ofertę. Zwróciłem uwagę na cenę – to oczywiste, ponieważ chciałem znaleźć tę najkorzystniejszą. Jednak sprawdziłem też, czy najmniej obciążające budżet pakiety nadają się do tego, bym z czystym sumieniem mógł je Tobie polecić. Sprawdź co wybrałem. Zachęcam do dowiedzenia się, jaka jest najtańsza telewizja satelitarna w Polsce.

Pod koniec czerwca 2022 zmienia się system nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na terenie całego kraju. Dzięki wyborowi telewizji satelitarnej można oszczędzić na kupnie odbiornika telewizyjnego z dekoderem DVB-T2.
tania telewizja satelitarna

Ile kosztuje najtańsza telewizja satelitarna?

Ile miesięcznie gotowi jesteśmy zapłacić za dostęp do TV satelitarnej? Czasem wymaga to nawet od kilkudziesięciu do około 100 zł opłaty abonamentowej. Może to być suma wpływająca negatywnie na budżet domowy. Szczególnie, że nie jest wydatkiem koniecznym – a jednak istotnie wpływającym na jakość życia dzięki dostępowi do wiadomości, filmów czy muzyki. Dlatego dobrze byłoby, by kwota, jaką wydasz co miesiąc na telewizję była pomijalna wśród innych wydatków. Co powiesz na 15 zł?

To naprawdę niewielka kwota za telewizję wysokiej jakości, odbieraną bez zakłóceń i martwienia się o przerwy w transmisji. Jeśli do tego zapewniona jest cała gama programów tematycznych i kanałów filmowych – wydaje się to wręcz nieprawdopodobne. Jednak dzięki stałemu unowocześnianiu i upowszechnianiu technologii możesz dziś dostać to wszystko za jedyne 15 zł. Jak zatem nazywa się najtańsza telewizja satelitarna w Polsce?

Canal+ Entry+

Oferta Canal+ jest nie tylko tanią telewizją satelitarną. Postaram się ją jak najlepiej opisać, a na początek proponuję, byśmy przyjrzeli się jej podstawowym parametrom:

 • Opłata miesięczna to jedynie 15 zł
 • 71 kanałów telewizji satelitarnej
 • Dekoder HD za 0 zł
 • Antena za 99 zł
 • Umowa na 24 miesiące

Moją uwagę przykuła liczba kanałów – jest ich ponad 70! Czy to możliwe, by za tak niską opłatę abonamentową otrzymać aż tak szeroką ofertę? Przyjrzyjmy się zatem co znajduje się na liście. Byłem tego bardzo ciekaw – czy znajdę wszystkie podstawowe kanały? Czy jest coś na długie filmowe wieczory? Sport? Rozrywka? Nauka? A może coś dla dzieci?jaka najtansza telewizja satelitarna

Najtańsza telewizja satelitarna a kanały HD

To podstawa. Większość z nas posiada odbiorniki TV w formacie HD, dzięki czemu możemy oglądać programy w najwyższej jakości. Jak pod tym względem wygląda oferta pakietu Entry+?

Oto lista kanałów HD, którą pozwoliłem sobie podzielić według nadawcy oraz tematycznie:

 • TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Dokument HD, TVP Info HD, TVP Kultura HD, TVP Polonia HD, TVP Sport HD
 • Canal+ Domo HD, Canal+ Kuchnia HD, Planete+ HD
 • Ukraina 24 HD
 • TVN HD, TNV7 HD, TTV HD
 • Polsat HD, Polsat 2 HD, TV4 HD, TV6 HD, Super Polsat HD, Polsat Music HD
 • Puls HD, Puls 2 HD, Metro HD, NovaTV HD, Polo TV HD
 • TeleToon+ HD, MiniMini+ HD,
 • Nasa TV UHD, Nasa TV HD
 • Ale Kino+ HD
 • CNBC, Deutsche Welle, EuroNews HD, Fokus TV HD, France 24 ANG, France 24 FRA, KBS World HD
 • NHK World Japan, Novelas+
Kanał Nasa TV UHD nadawany jest w jakości HD oraz 4K – na osobnych kanałach. Jeśli chcesz obejrzeć kosmos w najwyższej jakości, to pamiętaj o wyborze modułu CAM 4K.

Pozostałe kanały najtańszej TV satelitarnej

Oprócz wymienionych programów w najwyższej jakości HD obejrzymy też pozostałe – w HD Ready. Oczywiście będą one dostosowane do odbiornika wyświetlającego obraz HD lub UHD, dlatego mniejsza rozdzielczość obrazu nie będzie mocno dostrzegalna – nadal obędzie się oczywiście bez zakłóceń. Poniżej przedstawiam listę pozostałych programów.

Postarałem się podzielić ją dla Ciebie tematycznie:

 • 4 Fun Kids, TVP ABC – programy dla dzieci
 • Arirang, Polonia 1, TBN Polska, TVC, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP 3, TVS, UA TV, WP, Zoom TV, Antena – kanały informacyjne, rozrywkowe i filmowe z całego swiata
 • 4 Fun Dance, 4 Fun TV, Eska Rock TV, Eska TV, Eska TV Extra, Kino Polska Muzyka, Nuta TV, Stars TV, Power TV, Vox Music TV, Music Box Polska – telewizje muzyczne
 • BBC World, Bloomberg Television, Polsat News – kanały informacyjne
 • Stopklatka, Red Carpet TV – programy filmowe
 • TV Okazje – platforma zakupowa

Przyznam, że byłem bardzo zaskoczony złożonością tematyczną oferty pakietu Entry+. Znalazłem w nim wszystkie podstawowe dla mnie programy takie, jak TVP, Polsat czy TVN oraz ich pochodne. Są także kanały filmowe, muzyczne, dla dzieci czy skierowane specjalnie do osób starszych. To wszystko za jedyne 15 zł miesięcznie. Według mnie naprawdę mało. Czy Ty też znajdujesz w tej ofercie coś dla siebie?telewizja satelitarna w Polsce

Jak zamówić tanią TV satelitarną?

By skorzystać z oferty Entry+ najlepiej skorzystać z tego linku.

Jakie są podstawowe warunki przystąpienia do telewizji satelitarnej za 15 zł i co otrzymamy?

Zawarcie umowy na TV satelitarną

Przede wszystkim możemy zawrzeć E-Umowę. Zrobimy to przez Internet w kilku prostych krokach:

 • Wybieramy interesujący nas pakiet – w tym wypadku Entry+
 • Wpisujemy w specjalnym formularzu swoje dane
 • Wykonujemy przelew na 1 zł (kwota zostanie zwrócona). W ten sposób potwierdzamy swoją tożsamość
 • Opłacamy zamówienie (jeśli jest przewidziana opłata za sprzęt)
 • Czekamy na kuriera z paczką

Zdecydowanie polecam ten sposób zawarcia umowy jako wygodny i bezpieczny.

Opłaty za Entry+

Opłata miesięczna wynosić będzie 15 zł. Pamiętaj, że wliczone są zniżki:

 • 5 zł za wyrażenie zgód na komunikację marketingową
 • 5 zł za terminowe opłacanie rachunków oraz otrzymywanie faktury drogą elektroniczną

Umowa na 24 miesiące

W związku z tym, że dostaniemy naprawdę dobrą telewizję za niewielką kwotę, to umowa zobowiąże nas do korzystania z niej przez okres 2 lat. W moim przekonaniu nie jest to wyjątkowa sytuacja. Większość najciekawszych (i najtańszych!) pakietów operatorów satelitarnych i kablowych zawiera podobny warunek.

Opłaty za antenę i dekoder w taniej TV satelitarnej

Dekoder HD otrzymamy za darmo. Jednak jednorazowy koszt anteny to 99 zł. Czy jest on wysoki? Moim zdaniem bardzo przystępny. Pamiętaj, że antenę będzie można wykorzystać w przyszłości, jeśli zechcesz korzystać z innych, np. rozszerzonych pakietów TV satelitarnej.

Co dodatkowo dostaniesz do najtańszej telewizji satelitarnej?

Jeśli uważasz, że to oferta dla Ciebie, to na pewno nie muszę Cię do niej więcej przekonywać. Dane mówią same za siebie. Ale Canal+ przygotował coś więcej – oto co otrzymasz dodatkowo.

Canal+ online za 0 zł

Dostaniesz możliwość oglądania kanałów TV na urządzeniach mobilnych – na przykład telefonie czy tablecie. Wszystko dzięki bezpłatnej usłudze online. Jej zawartość zależna jest od wybranego pakietu – w wypadku Entry+ będzie ona oczywiście najskromniejsza. Otrzymasz dostęp do 30 kanałów, które obejrzysz na terenie całej UE.

Tidal za 0 zł przez 2 miesiące

Serwis muzyczny zupełnie za darmo przez pierwsze dwa miesiące od początku korzystania z Entry+. Jeśli nie chcesz korzystać i płacić 19,99 zł miesięcznie po tym okresie pamiętaj, by powiadomić operatora.

Do oglądania telewizji na smartfonie potrzebny będzie dostęp do Internetu. Pamiętaj, że TV zużywa dane. Jeśli chcesz dowiedzieć się co wykorzystuje najwięcej Internetu, to zapraszam do przeczytania tego mojego wpisu.

Montaż anteny satelitarnej taniej TV

montaż anteny TV satelitarnejPrzyznam, że nurtował mnie temat: jak zamontować antenę SAT? Czy zamontuje ją operator? Ile to będzie kosztować?

Operator niestety nie zapewnia montażu. Ceny usług na rynku wahają się między 50 a 250 zł. Co jednak ciekawe – możliwe jest samodzielne (i prawidłowe!) ustawienie anteny. Skontaktowałem się z Canal+. Polecono mi porady dostępne na stronie operatora. Przyjrzałem się im i wydaje mi się, że większość z nas będzie w stanie wykonać instalację samodzielnie.

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, to polecam skorzystać z usług profesjonalisty. W większości wypadków otrzymasz gwarancję na wykonanie podłączenia, dzięki czemu przez określony czas możesz liczyć na serwis.

Najtańsza telewizja satelitarna, czyli konkurencja dla naziemnej TV cyfrowej

Choć naziemna telewizja cyfrowa ma coraz bogatszą ofertę, to nie wszędzie możemy być pewni jej dobrego zasięgu. TV satelitarna nie ma aż tak wysokich wymagań – wystarczy, że antena będzie „widziała” niebo w kierunku satelity, z którego odbiera sygnał. W dodatku Canal+ daje trochę więcej kanałów i usługi dodatkowe – m.in. Canal+ online za darmo. Według mnie jest to oferta naprawdę warta rozważenia.

Nie otrzymasz w niej kilkuset kanałów TV, jednak podstawowe potrzeby w zakresie dostępu do informacji, muzyki, filmów czy programów tematycznych będą zaspokojone. A jak Ty uważasz? Czy jest to pakiet dla Ciebie? Zapraszam do komentowania. Chętnie poznam Twoją opinię.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telewizja
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *