WP Pilot a opinie, pakiety, kanały i działanie – czy warto?

WP Pilot to jedna z ciekawszych opcji na rynku polskiej telewizji internetowej. Użytkownik otrzymuje dostęp do przeszło 100 kanałów bez wychodzenia z domu. Ponad 70 z nich jest transmitowane w jakości Full HD. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztują pakiety WP Pilot i czy warto je nabyć, to zapraszam do artykułu.

Jak działa telewizja WP Pilot?

WP Pilot to telewizja online, która nie wymaga ani podpisywania umowy, ani montażu anteny. Do oglądania ulubionych kanałów potrzebujesz jedynie szybkiego i stabilnego internetu. To wygodne rozwiązanie, które będzie zawsze przy Tobie. Aplikację WP Pilot możesz mieć nawet na smartfonie.

Telewizja internetowa OTT zyskuje coraz większą popularność. Każdy, kto nie miał jeszcze okazji zetknąć się z WP Pilot, może założyć darmowe konto w tej usłudze i przetestować jej działanie. To, co zobaczysz jest jedynie próbką tego, co czeka Cię w wersji Premium. Wybierając płatną subskrypcję uzyskasz nieograniczony dostęp do kanałów w wersji Full HD i brak dodatkowych reklam od WP.

WP Pilot to usługa internetowa, która działa w modelu subskrypcyjnym. Co miesiąc z Twojej karty będzie pobierana stała kwota, a Ty będziesz cieszyć się doskonałą rozrywką. Jeśli nie zadowala Cię takie rozwiązanie, WP oferuje także płatności jednorazowe.

Czy WP Pilot można oglądać na telewizorze?

wp pilot pakietyJeśli zastanawiasz się, czy WP Pilot działa na smart TV, to odpowiedź brzmi: tak. Telewizję od Wirtualnej Polski można oglądać na dowolnym urządzeniu: smartfonie, tablecie, laptopie i właśnie telewizorze. Operator zachęca do instalacji aplikacji mobilnej, którą można pobrać z Google Play, App Store i App Gallery. Usługa zadziała również na Chromecast, AirPlay, webOS i Android TV.

Do swojego konta możesz się również zalogować przez stronę internetową. Aby odbierać telewizję przez przeglądarkę, musisz mieć włączoną obsługę JavaScriptu.

A co zrobić jeśli posiadamy w domu tylko stary telewizor, który w żaden sposób nie da się połączyć z internetem? W takiej sytuacji WP oferuje pakiet specjalny z przystawką Xiaomi Mi Box S, lub Xiaomi Mi Stick. Zadaniem obu urządzeń jest rozszerzenie funkcjonalności odbiornika telewizyjnego tak, aby dało się na nim zainstalować aplikację WP Pilot.

Przystawki polecane przez WP to uniwersalne odtwarzacze, które działają w oparciu o system Android TV. Można je wykorzystać do instalacji dowolnych aplikacji streamingowych (np. Netflix, HBO GO). Zawierają szereg udogodnień, m.in. ułatwiają sterowanie poprzez wykorzystanie asystenta głosowego (pilot z mikrofonem) i umożliwiają odtwarzanie nagrań ze smartfona (Chromecast).

Xiaomi Mi Box S od WP kosztuje 299 zł, a Xiaomi Mi Stick – 169 zł. W obu przypadkach otrzymujesz pakiet Starter Plus na 180 dni. Pamiętaj, że aby podłączyć przystawkę do telewizora, potrzebujesz wolnego wejścia HDMI.

Na ilu urządzeniach mogę korzystać z WP Pilot?

Zastanawiasz się, na ilu urządzeniach możesz jednocześnie oglądać kanały z WP Pilot? Kwestia ta została dokładnie wyjaśniona w regulaminie usługi.  Do jednego konta możesz mieć zarejestrowanych maksymalnie 5 urządzeń.  Podpięcie każdego kolejnego odbędzie się jednak bezproblemowo, bo lista Twoich sprzętów jest opróżniana automatycznie.

Jeżeli zaś chodzi o jednoczesne oglądanie, to sprawa nie wygląda już tak kolorowo.  Usługodawca nie zgadza się na transmisję na kilku urządzeniach.  W regulaminie wyraźnie zaznaczono, że udostępnianie konta osobom trzecim jest zabronione.

Czy dostęp do WP Pilot jest darmowy?

Wp Pilot za darmoWP Pilot reklamuje się jako bezpłatna telewizja online.  To prawda, dostęp do 33 kanałów w ramach pakietu Starter jest darmowy.  Po obejrzeniu dodatkowego bloku reklamowego od WP możesz przez 90 minut oglądać czołowe polskie stacje takie jak: TVP1, Polsat, czy TVN.

Darmowa wersja WP Pilot ma oczywiście swoje ograniczenia. Widz nie ma dostępu do jakości Full HD, a włączenie trybu pełnoekranowego wiąże się z koniecznością obejrzenia dodatkowych reklam. Ograniczone jest również przełączanie między kanałami.

Użytkownik może założyć w serwisie darmowe konto. Rejestracja nie eliminuje jednak reklam i limitów. Aby przekonać się jak wygląda WP Pilot w wersji premium, możesz włączyć 7-dniowy okres próbny. Płatny pakiet to nie tylko wyższa jakość obrazu, ale też bogatszy zestaw kanałów.

Pakiety w serwisie WP Pilot

WP Pilot to rozbudowana platforma, w ofercie której znajdują się kanały ogólnotematyczne, filmowe, publicystyczne, dokumentalne, przyrodnicze, sportowe, muzyczne, lifestylowe i dziecięce. Zostały one pogrupowane w kilka praktycznych pakietów premium, z których możesz korzystać bez podpisywania umowy.

Obecnie niemal wszystkie kanały WP Pilot obejrzysz w jakości Full HD. Najwyższą jakością obrazu możesz cieszyć się nawet po wykupieniu najtańszego pakietu. Oglądając telewizję w rozdzielczości 1920×1080, musisz jednak liczyć się z większym zużyciem danych. Godzinny program w jakości Full HD może pochłonąć nawet 2,4 GB.

Który pakiet w WP Pilot wybrać na początek? Tak naprawdę wybór powinien zależeć od Twoich zainteresowań. Jeśli lubisz wieczorami oglądać filmy i seriale, z pewnością spodoba Ci się zestaw kanałów FilmBox. Jeśli natomiast jesteś fanem sportu, Twoją uwagę przyciągnie oferta Eleven Sports.

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, poniżej przedstawiam krótki przegląd pakietów WP Pilot:

  •  pakiet Starter Plus  – najtańszy pakiet w ofercie WP Pilot za 9,99 zł miesięcznie. Za tą cenę pozbywasz się dodatkowych reklam i uzyskujesz dostęp do 51 kanałów, w tym do: WP, TVP1, TVP2, Polsat i TVN.
  •  pakiet Starter Plus + Eleven Sports  – pakiet startowy rozszerzony o 4 kanały Eleven Sports. Fani sportu zapłacą za niego miesięcznie 24,99 zł.
  •  pakiet Podstawowy  – w skład pakietu wchodzi 88 kanałów. Płacąc 24,99 zł miesięcznie, otrzymujesz dostęp do AXN, History, Comedy Central, National Geographic i wielu innych ciekawych programów.
  •  pakiet Rozszerzony  – to jeden z największych pakietów w WP Pilot. Po uiszczeniu opłaty 39,99 zł zestaw kanałów zostaje poszerzony między innymi o: Filmox Premium, Fox Comedy, Nat Geo Wild i History 2.
  •  pakiet Rozszerzony MAXI  – najbogatszy pakiet w ofercie platformy z dostępem do TVN24 i TVN24 BiS. Miesięczny koszt to 45,99 zł.
  •  pakiet Rozszerzony MAXI + Eleven Sports  – pakiet MAXI powiększony o 4 kanały Eleven Sports w cenie 55,99 zł.

Opłaty za WP Pilot mogą mieć również charakter jednorazowy. Jeśli interesuje Cię tylko oglądnięcie konkretnego wydarzenia, możesz wykupić 4-dniowy dostęp do usługi. W przypadku pakietu Starter Plus to koszt 9,99 zł.

WP Pilot obsługuje również płatności jednorazowe na dłuższe okresy. Jeśli trafisz na promocję, możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić. Decydując się teraz na płatność z góry, otrzymasz 6 miesięcy dostępu do pakietu Starter Plus za połowę ceny, czyli 44,99 zł.

Czy WP Pilot działa za granicą?

Wiele osób zastanawia się, czy przebywając na wakacjach za granicą, będą mogli oglądać telewizję przy pomocy WP Pilota. Obawy są słuszne, gdyż użytkownikami serwisu mogą być wyłącznie osoby mieszkające na terytorium Polski. Aby móc czasowo korzystać z oferty WP poza granicami kraju, należy poddać się weryfikacji.

Weryfikacja odbywa się zazwyczaj automatycznie. Usługodawca zakłada, że klient, który płaci polską kartą płatniczą, lub robi przelewy z polskiego konta bankowego, na stałe przebywa w naszym kraju. Jeśli nie spełniasz powyższych warunków, prawdopodobnie będziesz zmuszony do przesłania skanu dowodu osobistego.

 Przejście weryfikacji nie oznacza, że z WP Pilota skorzystamy w każdym zakątku świata. Serwis działa tylko na terenie Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii.  Kwestię tę reguluje rozporządzenie unijne z 2017 roku.

Czy WP Pilot jest legalny?

W dzisiejszych czasach aby obejrzeć ulubiony program w telewizji linearnej, nie musisz podpisywać długiej umowy.  WP Pilot to legalna usługa, która działa w modelu subskrypcyjnym.  Możesz z niej zrezygnować w dowolnym momencie, gdyż nie masz żadnych zobowiązań.

W związku z tym, że dostęp do części kanałów jest darmowy, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy WP Pilot jest bezpieczny. Serwis jest jak najbardziej legalny, a programy takie jak TVP1, Polsat, czy TVN są transmitowane zgodnie z prawem.

Za usługą WP Pilot stoi Wirtualna Polska. To znana marka tworzona przez firmę zarejestrowaną w Polsce. Telewizja internetowa, z którą mamy tutaj do czynienia, stanowi alternatywę dla telewizji naziemnej i satelitarnej. Zamiast anten do przesyłu sygnału wykorzystuje się łącze internetowe.

Opinie o WP Pilot

wp pilotChoć strona i aplikacja WP Pilot mają jeszcze sporo niedociągnięć, a wielu klientów jeszcze niedawno skarżyło się na brak możliwości kontroli rozdzielczości, to generalnie przeważają pozytywne opinie.

 Osoby, które zdecydowały się wykupić pakiet premium, zwracają uwagę na niezawodność serwisu. Potwierdzeniem może być wysoka ocena w Google Play: 4,3 przy 36 tys. opinii.  Warto wspomnieć, że aplikację z tego sklepu zainstalowano przeszło 1 mln razy. Telewizja przez internet naprawdę działa i w wielu domach z powodzeniem zastępuje np. kablówkę.

WP Pilot to ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek niepozbawione wad. Niektórzy klienci narzekają na brak możliwości odtwarzania programów na żądanie i wyświetlania obrazu z kilku stacji na jednym ekranie. Usługa VOD jest na przykład dostępna w Canal+, czy na Playerze. W WP możemy co najwyżej wykupić pakiet Filmklub+ Starter Plus i uzyskać dostęp do serwisu filmowego Cineman (za 44,99 zł miesięcznie). Jak na razie mamy więc do dyspozycji tylko telewizję na żywo. Usługa jest jednak cały czas rozwijana, a w sklepach z aplikacjami regularnie pojawiają się aktualizacje usprawniające działanie.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *